Do Plzně jsem se strašně těšil, říká po návratu Václav Pilař

20.06.2014 15:35

Po dvou letech strávených v německé Bundeslize hlásí Václav Pilař návrat na západ Čech. Rychlonohý záložník ve Viktorii působil v sezoně 2011/2012, zahrál si Ligu mistrů i Evropskou ligu, stal se miláčkem publika. Od nové sezony bude opět oblékat červenomodrý dres.

 

„Strávil jsem tu krásný rok, fotbal mě tu bavil, parta v kabině byla skvělá. Na návrat jsem se hodně těšil. Trochu se to tu změnilo, stadion už je kompletně hotový. Když jsem tu hrál, tak se ještě stavělo a například vnitřní prostory včetně kabiny prošly od té doby opravdu velkou proměnou. Teď je to krásný fotbalový stánek a také okolí je opravdu nádherné. Moc se mi tu líbí,“ říkal po krátce úvodní prohlídce Doosan Areny hradecký odchovanec. 

 

Pětadvacetiletého fotbalistu během angažmá v Německu trápila zranění, nyní je však dle svých slov stoprocentně nachystán na další plzeňskou výzvu. „Mám obrovskou chuť do fotbalu. Pokud nejsem s balonem na hřišti, nejsem šťastný. Nebaví mě sedět na lavičce nebo na masérském stole. Toho už bylo dost. Momentálně jsem zdravotně v pořádku, nemám žádné bolesti ani omezení. Poslední půl rok už jsem normálně trénoval a hrál,“ dodává záložník. 

 

Když začal před touto sezonou řešit další možné kroky v kariéře, rozhodování netrvalo dlouho. „Upřednostnil jsem jednoznačně sportovní hledisko. Chci hlavně hrát, vrátit se zpátky na hřiště. Když jsem přemýšlel o návratu do Čech, tak jedině do Plzně,“ popisuje Pilař, který si zároveň uvědomuje kvalitu současné Viktorie. „Kluci hrají skvěle, nebudu mít nic jistého. Ale to k úspěšným týmům patří. Přišel jsem, abych pomohl být Viktorce ještě úspěšnější.“

 

Šikovný záložník tak věří, že se ve Viktorii vrátí do stejné formy jako před odchodem. „V Plzni chci pokračovat tam, kde jsem skončil. Takže hlavně bavit diváky, pokusit se postoupit do Evropské ligy a bojovat o titul v nejvyšší soutěži,“ uzavírá Václav Pilař. 

 
Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·