Do konce června příštího roku má být dokončen aletický stadion ve Skvrňanech

01.10.2012 20:43

Devět měsíců má firma SWIETELSKY na dostavbu II. etapy atletického areálu ve Skvrňanech. Smlouva, kterou s městem podepsala, ji zavazuje k dokončení akce

do 30. června 2013. Společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. předložila nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení. Cena zakázky je necelých 64 milionů korun bez DPH.

 

„Staveniště bylo firmě předáno dnes, 1. října,“ potvrdil termín zahájení stavby technický náměstek Petr Rund. Do konce června tak atletický stadion získá konečnou podobu. „V rámci druhé etapy se postaví tribuna pro 852 návštěvníků s potřebným zázemím pro atletický klub, což je posilovna, rehabilitace, kanceláře, sanitární zařízení a skladové prostory. Vznikne zde také běžecký 123 metrů dlouhý tunel pro trénování v zimě a rozcvičovna,“ upřesňuje náměstek Rund.

 

Současně se v areálu vybuduje parkoviště s kapacitou 75 stání včetně čtyř míst pro invalidy a také potřebné komunikace. Konečná fáze stavby bude patřit úpravám vegetace a nezbytnému oplocení.

 

Cena zakázky vzešla z výběrového řízení, ve kterém zvítězila společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. s nabídkou ve výši 63 830 tisíc korun bez DPH. „Potřebné finance budou hrazeny v letošním i příštím roce z rozpočtu odboru správy infrastruktury,“ konstatuje Petr Zelenka, koordinátor a metodický pracovník odboru.

 

Dokončení stadionu navazuje na první část, při které byl vybudován tartanový ovál o osmi drahách v délce 400 metrů. Vnitřní travnatý prostor patří sektorům pro ostatní disciplíny, jako jsou dálkaři, tyčkaři, výškaři, diskaři, kladiváři nebo oštěpaři. Atleti už pro trénování tuto část areálu využívají.

 

Stadion je vyprojektován tak, aby byl certifikovatelný akreditací mezinárodní atletické federace (IAAF class 2/4). „Bude tady možné hostit národní soutěže,“ dodává Petr Rund.

 

 

Helena Prokopová

Tiskové oddělení
Kancelář primátora
Magistrát města Plzně

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·