Do galerie umění vstoupí brzy dvoumilióntý návštěvník

01.06.2012 11:27

Příchod návštěvníka či návštěvnice s neuvěřitelným kulatým číslem 2 000 000 očekává v nejbližších dnech Galerie umění Karlovy Vary. Na základě sledovaných statistik a zkušeností lze předpokládat, že k dosažení hranice dvou milionů dojde přibližně kolem 5. - 7. června.
Dvoumilióntý návštěvník obdrží od galerie bezplatnou vstupenku do všech tří poboček galerie, a to na dobu deseti let! Dále publikace o galerii a také originál uměleckého díla.
„Počet dvou milionů návštěvníků galerie je pro nás povzbuzením a výzvou k tomu, abychom hledali nové cesty k návštěvníkovi a vymýšleli, jakou atraktivní formou přilákat také tu veřejnost, pro kterou není návštěva galerie a jejích akcí samozřejmostí,“ říká ředitel galerie Jan Samec.
Nahlédnutí do výkazů s počty návštěvníků v bezmála šesti desetiletích od založení galerie nastoluje řadu otázek. Například proč v nesvobodných letech - padesátých a sedmdesátých až osmdesátých -  návštěvnost galerie stoupala a v šedesátých letech svobodnějších a ve svobodných devadesátých zase výrazně poklesla?
„Výstavní dramaturgie byla v „liberálnějších“ dobách bezesporu zajímavější a naopak v letech normalizace a tuhé kulturní doktríny propadala výstavní činnost do neutrální šedi a konformity. Odpověď tedy zřejmě nelze hledat v relativně levné až zanedbatelné výši vstupného, ale nejspíše v oblasti obecného diváckého „hladu“ po aspoň trochu nezávislém umění nepoznamenaném ideologií. Což mělo pozitivní následek ve vysoké návštěvnosti všech kulturních programů a akcí, u kterých se tento předpoklad dal očekávat,“ přibližuje Samec.
Galerie umění vznikla jako Krajská galerie umění v Karlových Varech 1. ledna 1953, od roku 1966 rozšířila své výstavní prostory o Letohrádek v Ostrově a v polovině roku 2011 zahájila provoz Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech.

 

Lev Havlíček
PR Galerie umění Karlovy Vary

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·