DNŮ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY NA DĚTSKÉM DOPRAVNÍM HŘIŠTI SE ZÚČASTNILO PŘES TŘI STA PŘEDŠKOLÁKŮ

23.06.2014 15:02

Preventivní programy karlovarské městské policie jsou určeny pro děti, mládež, seniory a širokou veřejnost. Jednou ze sportovně vzdělávacích akcí určených pro ty nejmenší, pro předškoláky, jsou Dny pro mateřské školy na dětském dopravním hřišti. V letošním roce se v průběhu čtyř dnů zúčastnilo třináct karlovarských mateřských škol s celkovým počtem 372 dětí. 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624094342_001_mc.png

Děti na hřišti přivítal služební pes Asso, který se svým psovodem předvedli výcvik služebního psa a zadržení nebezpečného pachatele. Během programu následně děti plnily jednotlivé úkoly na stanovištích. Nejdůležitější disciplínou byla jízda na koloběžkách na dětském dopravním hřišti, v průběhu které se děti učily dopravní značky, pravidla přecházení přes přechod pro chodce a pravidla silničního provozu. Na dalších stanovištích, jejichž průběh zajišťovali strážníci spolu se studenty Střední zdravotnické školy a Střední pedagogické školy Karlovy Vary, si děti prohlédly techniku karlovarské městské policie a plněním jednotlivých úkolů se dověděli spoustu informací o pravidlech pohybu v silničním provozu i mimo něj a o složkách integrovaného záchranného systému. 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624094412_001_mc.png

Jelikož všechny děti plnily úkoly s plným nasazením, byl odměněn úplně každý. Děti si odnesly nejen spoustu nových vědomostí a zážitků, ale také věcné ceny v podobě pexesa a reflexních samolepek.

 

Bc. Magdaléna Kovářová Dis.

Oddělení prevence a dohledu

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·