Divoch má dobré srdce

24.01.2014 00:00

Je sychravé čtvrteční  dopoledne 23.ledna 2014  a na hernu  Dětské kliniky, oddělení větších dětí, vjíždí vozík plný balíků.  Během chviličky vstupuje do tohoto prostoru mladá, sympatická dáma Martina Sihelská ze Stříbra, která  je tvůrcem myšlenky, kterou začala realizovat před 10 lety .

 

Jak to celé vzniklo?

Paní Sihelská měla před mnoha lety hospitalizovanou svoji dcerku Dominiku na Dětské klinice s Crohnovou chorobou. Jezdila sem na časté návštěvy,dcerce vozila dárky a jelikož na oddělení bylo více dětí, které chtěly dárek, obdarovávala i ostatní. Tímto vznikla myšlenka, pravidelně, každý rok, věnovat Dětské klinice rukodělné pomůcky pro zabavení mysli malých pacientů, včetně knížek a hraček.

 

Tato mladá dáma nejdříve oslovila Kulturní středisko ve Stříbře, následně divadelní společnost Divoch a vznikla krásná tradice, při které tyto instituce společně zajistí mnoho krásných dárků pro  Dětskou kliniku.

 

Divadelní soubor Divoch (zkratka slov divadelní ochotníci) hraje 2-3 vystoupení měsíčně  již 21.sezónu. Má 30 členů a malá, dnes již velká, dcera Dominika je také členkou tohoto souboru.

 

Děkujeme tímto Divochovi, který oslovil l firmu ASSA ABLOY (firma zabývající se kovodělnou výrobou a sídlící v Ostrově u Stříbra), která se také podílela na společné akci pro Dětskou kliniku.

 

Velmi si vážíme pomoci města Stříbro, které zajistilo přepravu velké hromady dárků do Plzně  a jeho obyvatel, kteří nosili dárky na kulturní středisko. Nezapomínáme ani na žáky třídy 8.A ZŠ Stříbro, Mánesova ul., kteří hráli divadlo Čertovská pohádka v rámci představení Divocha a dobrovolné vstupné bylo použito pro tuto akci.

 

Letošní společné  dárky pro Dětskou kliniku byly v hodnotě cca 25 000 korun a ještě jednou velký dík.

 

Mgr. Gabriela Levorová
vedoucí  Oddělení pro komunikaci s veřejností
(MC)
 

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·