Díky úspěšnému vyjednávání premiéra se stavby na D6 nezdrží

30.06.2016 20:06

 

 Premiér Bohuslav Sobotka se setkal s předsedou Evropské komise Jean – Claudem Junckerem, aby s ním mimo jiné jednal o problému opakovaného posuzování dopravních staveb z hlediska jejich vlivu na životní prostředí (EIA).  Jednání skončilo úspěchem a z jeho závěru plyne, že stát může pokračovat v dostavbě páteřní infrastruktury, a to konkrétně v případě deseti staveb, na které chce využít finance z EU. Podle hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla to umožní zahájení tří plánovaných akcí na D6 podle původního předpokladu, tedy v roce 2017.

„Díky výsledku vyjednávání budou moci dále naplno probíhat přípravy tří staveb na naší páteřní D6 od Varů do Prahy bez toho, aby se znovu musel opakovat proces EIA, tedy posuzování vlivu na životní prostředí. Jde o obchvat Řevničova, Lubence a úseku Nové Strašecí – Řevničov. Stavět by se mělo začít už v příštím roce,“ uvedl hejtman.

Všech deset dopravních staveb tvoří část Transevropské dopravní sítě (TEN-T). Už během června schválila vláda novelu zákona o posuzování vlivu na životní prostředí, na jejímž základě by vybrané dopravní stavby zvláštního významu nemusely proces EIA znovu absolvovat. Sněmovna by měla navrhovanou novelu odsouhlasit ve zrychleném režimu.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·