DHL míří do Chebu. Zaměstná na 200 lidí.

06.12.2015 18:29

 

 

PanattoniEurope a česká skupina Accolade postaví v Panattoni Parku Cheb distribuční centrum o velikosti 13 600m2 pro německou společnost DHL, globálního lídra na trhu mezinárodních přepravních a logistických služeb. Developer PanattoniEurope zahájil stavební práce jen pár týdnů poté, co Zastupitelstvo města Chebu schválilo prodej pozemků skupině Accolade. Ta také projekt financuje a stane se vlastníkem budovy. DHL pak u ní bude v dlouhodobém nájmu. V Chebu a okolí by díky této investici mohlo najít práci na 200 lidí. Se vstupem společnosti DHL do této lokality asistovala realitně poradenská společnost CBRE

 

„Novou halu pro DHL postavíme přes zimu ve výšce 450 metrů nad mořem, což klade vyšší nároky jak na plánování, tak na technologie použité během samotné výstavby. Hotovou budovu bychom měli předat klientovi v polovině května příštího roku,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel PanattoniEurope pro ČR a Slovensko a dodává: „Zóna tak bude mít dalšího významného klienta po společnosti BWI, která plánuje výrobu komponentů pro automobilový průmysl.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20151206183221_001_ls.png

 

Za výstavbu nové budovy zaplatíme přes sto milionů korun. S DHL, která si ji od nás bude pronajímat, máme už dopředu uzavřenou budoucí nájemní smlouvu na řadu let,“ vysvětluje Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade. „Počítáme s tím, že výstavba pro DHL je první částí budoucí větší stavby v průmyslové zóně. Následující segmenty vyrostou s tím, jak budou přicházet další nájemci,“ říká Kratina a dodává, že DHL si Cheb vybralo hlavně díky dostupným kvalifikovaným zaměstnancům a kvalitní dopravní infrastruktuře, navázané zejména na Německo.

 

„Další ohlášená investice v průmyslovém parku během několika měsíců ukazuje, že dlouhodobá strategie rozvoje města míří správným směrem.Učinili jsme správné rozhodnutí, když jsme se zaměřili na úzkou spolupráci se skupinou Accolade a s PanattoniEurope. Zájem o zónu je takový, že v tuto chvíli už jednáme s Karlovarským krajem o dalším možném rozšíření parku,“ říká Petr Navrátil, starosta města Chebu.

 

Senátor za Chebsko a Tachovsko Miroslav Nenutil připomíná, že jen na Chebsku je bez práce přes tři tisíce lidí. Dvě stovky nových pracovních příležitostí jsou pro region vynikající zprávou. Podporou zaměstnanosti v regionu se s kolegy na radnicích zabýváme dlouhodobě jako jednou z hlavních priorit. Ještě nedávno patřilo Chebsko a Tachovsko na špičku statistiky nezaměstnanosti a dnes se nám to podařilo změnit k lepšímu,“pochvaluje si Miroslav Nenutil.

 

Město Cheb podepsalo rezervační smlouvu se skupinou Accolade o druhé části průmyslové zóny v roce 2013. Na území připravované Accolade a PanattoniEurope již přišel globální výrobce automobilových tlumičů, čínská společnost BWI.

 

Developerská společnost PanattoniEurope a skupina Accolade společně nedávno dokončili dva významné průmyslové projekty: jeden pro výrobce vysokozdvižných vozíků KION Group v Panattoni Parku Stříbro a druhý pro portugalského výrobce automobilových komponentů SimoldesPlasticos v Panattoni Parku Rychnov nad Kněžnou. V obou případech jde o výrobní haly nominované v prestižních realitních soutěžích CIJ Awards a Best ofRealty – Nejlepší z Realit.

Zdroj: TZ Accolade

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·