Děti, alkohol a sociálka

15.05.2017 13:41

 

Uplynulý víkend byl pro strážníky trochu stereotypní, protože řešili případy, v nichž hlavní roli hrály děti a alkohol. V pátek po 20:00 hodině se na operační středisko obrátila matka šestnáctiletého chlapce, který se spolu s kamarádem (17 let) opil a neposlouchá ji. Strážníci na místě zjistili, že oba mladiství jsou pod vlivem alkoholu, přičemž naměřené hodnoty překračovali 1 promili. Zjistit kdo dotyčným alkohol prodal nebo podal nebylo možné, neboť tito využili svého práva a odmítli podat vysvětlení. Vzhledem k stavu obou chlapců nebylo nutné zajistit lékařské ošetření, případ si však převzala na místo povolaná pracovnice magistrátu města ze sociálně-právní ochrany dětí (SPOD).  

Druhý případ se odehrál o 24 hodin později. Oznamovatelka uvedla, že ji na dveře zaklepalo bezprizorní dítě. Strážníci na místě zjistili, že dvouletá holčička se večer pohybovala po domě sama, zatímco otec doma popíjel a matka byla neznámo kde. K případu byla opět přivolána pracovnice SPOD. Mezi tím strážníci zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu (2 promile) a hledání dítěte po dotazu zda mu náhodou nechybí, spíše předstíral. Matku se podařilo po opakovaných pokusech sehnat přes mobil. Na základě žádosti pracovnice SPOD hlídka asistovala při převozu dítěte do nemocnice k vyšetření a následně k při umístění v SOS Dětské vesničce. Případ bude mít pokračování.  

Poslední případ se odehrál v neděli po poledni, kdy se na operační středisko obrátila žena, kterou měl ohrožovat její tentokrát dospělý syn. Strážníkům dobře známý třiačtyřicetiletý muž z Chodova, aktuálně místní bezdomovec, měl matku slovně napadat, ale k žádné újmě nedošlo. Strážníci ženě doporučili, aby příště syna do bytu nevpouštěla. Vzhledem k opilosti dotyčného a nekontrolování jeho jednání, byl umístěn na PAZS v Sokolově. V tomto roce se jednalo již o 11 převoz! Inu boj s větrnými mlýny.    

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·