Den záchranářů 2015

18.06.2015 10:41
 
Areál Rolava v Karlových Varech již po osmé obsadí záchranáři. Snad již nic nebrání tomu, aby v sobotu 20. 6. 2015 od 13:00 hodin mohla vypuknout již tradiční akce DEN ZÁCHRANÁŘŮ 2015. Místem konání bude opět areál Rolava v Karlových Varech. "Za organizátory mohu říct, že už nemůžeme ani dospat. Velmi se těšíme. Přes půl roku jsme připravovali program a myslím, že letos to bude stát opravdu za to. Až si říkáme, že je pro nás Rolava už malá“, sdělila své dojmy Ing. Veronika Krajsová, prezidentka Asociace Záchranný kruh.
A že toho k vidění nebude opravdu málo, potvrzuje i Lukáš Hutta, výkonný manažer asociace: „K vidění budou všechny záchranářské subjekty Karlovarského kraje jako například hasiči, policisté, záchranka, horská služba, vodní záchranná služba, kynologové, armáda, městská policie a mnoho dalších. Kromě statických ukázek techniky a vybavení záchranářů je nachystána i řada ukázek jako například záchrana tonoucího, vyproštění a
ošetření zraněného při dopravní nehodě, zásah policejní pořádkové jednotky a mnoho dalšího," Hojnou účast potvrdili také záchranáři ze sousedního Německa a to téměř ze všech záchranářských složek.
Bohatý doprovodný program opět nabídne celou řadu atrakcí, soutěží, dárkové tomboly apod. Stálicí v programu jsou také tanečnice z DDM Karlovy Vary. Všechny děti jistě pak potěší hodinová show Yvetty Blanarovičové s názvem „Dětská pohádková superstar“.
Je také již nepsaným pravidlem, že si na každý rok připraví organizátoři, tedy Asociace Záchranný kruh a partneři z řad záchranářských subjektů, nějaké to překvapení. "Letos to bude opravdová bomba. Návštěvníci totiž uvidí v akci hned dva vrtulníky a to vrtulník letecké záchranné služby D.S.A. a pak vrtulník letecké služby Policie ČR spolu s ukázkou pořádkové jednotky. Milovníci koní určitě zajásají nad ukázkou oddělení policejní hipologie“, prozradila Daniela Rybářová, PR manažerka jmenované asociace.
Tradičním programem bývá také ukázka bezpečnostních prvků na ukázkovém autě, které je nakonec rozstříháno při simulaci dopravní nehody. O jaké auto se ale bude jednat, organizátoři neprozradili. Jen to, že to bude nejnovější model luxusní limuzíny v plné výbavě.
Určitě tedy neváhejte ani minutu a navštivte Den záchranářů. Kvůli velké návštěvnosti, která se pohybuje okolo 8 000 lidí však doporučujeme auta nechat doma.
 
Zdroj: TZ Asociace Záchranný kruh
LPP

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·