Deklarace mezi Plzeňským krajem a Plzeňským Prazdrojem stvrzuje pokračování úspěšné spolupráce

07.06.2012 12:44

Plzeň, 7. 6. 2012 - Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec a generální ředitel Plzeňského Prazdroje Douglas Brodman dnes podepsali na krajském úřadu deklaraci o pokračování vzájemné spolupráce. Plzeňský kraj s Plzeňským Prazdrojem úspěšně spolupracuje od roku 2004.

Plzeňský kraj (PK) s Plzeňským Prazdrojem plánuje společné aktivity v oblasti marketingu, propagace, cestovního ruchu a kulturních a společenských vztahů. Novinkou spolupráce pro letošní rok je spolupráce na reprezentaci Plzeňského kraje v Bruselu.

Spolupráce s Plzeňským Prazdrojem je velmi dobrá. Podporujeme se navzájem především při rozvoji cestovního ruchu v tom, aby do Plzně mířili návštěvníci nejenom za skvělým pivem, ale i za dalšími krásami a samozřejmě se následně rozjeli i po celém kraji. Novinkou ve smlouvě je podpora Plzeňského Prazdroje nového zastoupení kraje v Bruselu kde pivovar na své náklady vytvořil klub plzeňského piva a to nejenom pro Čechy žijící v Bruselu, ale i pro návštěvníky, kteří do našeho domu zavítají,uvedl hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Spolupráce územně samosprávného celku Plzeňský kraj s Plzeňským Prazdrojem trvá již od roku 2004. Jejím výsledkem v minulosti byla například vzájemná podpora Plzeňského Prazdroje a kraje v oblasti propagace a cestovního ruchu vyjádřená společnou prezentací kraje piva jako turistického cíle na veletrzích cestovního ruchu, jako jsou Regiontour a Holiday World, ale také na veletrzích v zahraničí. Dále se například pořádají tzv. presstripy, kdy zahraniční novináři navštíví Plzeň a absolvují prohlídku Plzeňského pivovaru a ochutnají plzeňské pivo.

Plzeňsko je krajem slavného piva a naše pivovary Pilsner Urquell a Gambrinus každoročně přilákají do města i kraje více než čtvrt milionu návštěvníků, z nichž více než polovina je ze zahraničí. Spolupráce s krajem a jeho podpora je pro nás je důležitá. Jsme rádi, že například i mezinárodní delegace, které jsou na krajském úřadu kvůli oficiálním jednáním, mají možnost navštívit náš pivovar a seznámit se s tím, čím je Plzeň charakteristická - s plzeňský ležákem, jeho historií i současností,říká Douglas Brodman, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

Vzájemná propagace a prezentace v tuzemsku a zahraničí formou poskytování tištěných materiálů a multimediálních nosičů o kraji a o pivovaru pro využití a nabídku na veletrzích a výstavách obohatila celkovou nabídku zájemcům - turistům a návštěvníkům.

 

Obohacujícím zážitkem pro významné návštěvy a společenská setkání je vzájemná spolupráce a propagace pivovaru spojovaná s prohlídkami a návštěvou Návštěvnického centra a Pivovarského muzea Ze strany kraje je umožněna významným hostům Plzeňského Prazdroje návštěva jedinečných historických památek, zajímavostí a účast na kulturních a sportovních událostech v kraji.

 

Spolupráce obou subjektů je za celou dobu trvání přínosem nejen v konkrétních oblastech (kultura, cestovní ruch, regionální rozvoj), ale i v posílení celkových znalostí a pozitivním vnímání Plzeňského kraje doma i v zahraničí.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/hoste.jpg

                                                                                                   Generální ředitel PP D.Brodman

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/podpis.jpg

                                                                                   Podpis deklarace D.Brodman a hejtman M.Chovanec

 

 

Petra Jarošová

tisková mluvčí Plzeňského kraje

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·