David Limberský mluví o Pavlu Vrbovi

06.12.2013 00:00

Hlavní trenér Viktorie Plzeň pan Pavel Vrba oslavil dnes odpoledne ve společnosti všech hráčů a zaměstnanců klubu své padesáté narozeniny. Ještě před utajovanou oslavou, která byla pro plzeňského lodivoda překvapením, se o Pavlu Vrbovi rozpovídal obránce David Limberský.

 

„Něco jsme nachystali. Popřeje mu klub a celý tým, aby si svou oslavu padesátin užil a aby na ni nezapomněl. Sluší se, abychom mu všichni poděkovali. Snad bude mít radost,“ usmívá se Limberský. „Nebylo moc času na vymýšlení dárku. Pořád přemýšlíme pouze o fotbale, čeká nás jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. Mimo toho, co jsem zmiňoval, bychom chtěli dát trenérovi dodatečný dárek v podobě postupu do jarní části Evropské ligy,“ doplňuje plzeňský patriot. Druhý plzeňský obvod již s předstihem věnoval Pavlu Vrbovi jeho vlastní strom, pochopitelně vrbu. „Je to dobrý nápad, tohle se vážně povedlo. Když nám bude smutno, můžeme se tam jít podívat. Věřím ale, že většina z hráčů s ním zůstane v kontaktu a věřím, že to není naposledy, kdy ho vidíme,“ přemýšlí třicetiletý obránce.

 

Mezi Davidem Limberským a Pavlem Vrbou je rozdíl dvaceti let. Co za tuto dobu bude dělat právě blonďatý reprezentant? „To je ještě vzdálená budoucnost. Já se soustředím na nejbližší cíle, ale co bude za dvacet let, nevím. Doufám, že budu mít zdravé děti, ze kterých něco bude, ale nějak víc nad tím nepřemýšlím. Je pravda, že bych se chtěl dál motat kolem fotbalu a snad budu Plzni prospěšný v nějaké roli. Teď jsem ale hráč a chci odvádět dobré výkony na hřišti,“ říká Limberský. „Poprvé jsme se setkali v kvalifikaci mistrovství světa dvacítek, kde dělal hlavního trenéra. To jsem ho poznal a už tehdy dával po vypadnutí v základní skupině mistrovství světa hodně najevo své emoce, jako to dělá teď. Pak jsme se několik let neviděli a následně přišel do Plzně. Já měl výhodu, že jsem ho znal a respektoval ho. Na druhou stranu jsem ho už trochu bral jako kamaráda,“ prozrazuje David, který se do klubu vrátil ve stejné době, kdy svou pouť začínal právě Pavel Vrba. „Vrátil jsem se v roce 2008, kdy tu byl pan Šilhavý a po několika kolech přišel pan Vrba. Věděl jsem, co je to za trenéra a byl jsem rád, že přichází. On hned na začátku deklaroval, že chce hrát evropské poháry. V šatně jsme si ťukali na čelo, protože po osmi kolech jsme měli asi devět bodů a byli jsme na padáka. On to zachránil a do konce sezóny jsme nahráli přes čtyřicet bodů. Nejdřív byl zralý na Chocholouška, ale pak jsme na něj byli zralí spíš my, když jsme viděli, kam jsme to opravdu dotáhli,“ říká v nadsázce populární Limba.„S Pavlem Vrbou se není radno pouštět do křížku. Dokáže si prosadit svou, hlavně proto, že má v drtivé většině případů pravdu. Já i spoluhráči jsme s nějakými protesty při debatách u videa nepochodili. Vždycky jsme si ho ale udobřili dobrými výkony,“ dodává.

 

„O tom, že má nabídku odejít k reprezentaci, jsme věděli. Hodně se to propíralo v médiích. Já jsem byl toho názoru, aby zůstal. Podle mě je spíše klubový trenér, který si chce každý den stavět kužely na hřišti, být každý den v kontaktu s hráči. On zřejmě cítil, že je čas na nějakou novou výzvu. Pro Plzeň udělal vlastně všechno, co mohl. Já věřím, že ta nová výzva mu sedne a že bude stejně úspěšný jako v Plzni i s českou reprezentací. Chtěl bych mu popřát, ať se mu podaří postoupit do jarní části Evropské ligy a s reprezentací na závěrečný turnaj mistrovství Evropy. Jinak to klasické štěstí, zdraví a rodinnou pohodu,“ uzavírá David Limberský.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·