Císařské lázně znovu ožívají, hostí výstavu „Architektura Karlových Varů“

01.05.2013 10:34

Unikátní výstava o architektonickém dědictví lázeňského města od nejstarších dob až po současnost je společným projektem Statutárního města Karlovy Vary, Karlovarského kraje, Národního památkového ústavu a zájmového sdružení Císařské lázně.

Architektura Karlových Varů bude prezentována nejen na mnoha informačních panelech, ale také prostřednictvím zajímavých artefaktů, které se mimo jiné podařilo zachránit při rekonstrukci nejrůznějších objektů na území města. Předměty pocházejí ze soukromé sbírky historika Vladimíra Dleska. Samotnou výstavu doplní v průběhu jejího konání několik přednášek, například o vývoji a významu karlovarské architektury nebo o nominačním procesu k zápisu Karlových Varů a dalších významných evropských lázní na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vzhledem k instalaci výstavy v Císařských lázních se návštěvníkům opět naskytne příležitost prohlédnout si jednu z architektonicky nejcennějších památek Karlových Varů včetně slavnostního Zanderova sálu. Zde bude „Architektura Karlových Varů“ k vidění do 19. června, po té se přesune do prostor Vřídelní kolonády.

Součástí vernisáže 4. května v 17:30 bude i křest knihy „Průvodce architekturou Karlových Varů“ Lubomíra Zemana, mimo jiné i autora výstavy.

 

 

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·