Chebská nemocnice přestěhovala laboratoře, chystá rekonstrukci

05.10.2016 09:19

 

 

Dokončení obnovy nemocnice v Chebu, jež plánuje Karlovarský kraj, si vyžádá změny v umístění některých oddělení. Týká se to mimo jiné laboratoří biochemie a hematologie, pro které byly vybudovány náhradní prostory. Oddělení klinické biologievčetně laboratoří bude od nynějška sídlit v prvním nadzemním podlaží pavilonu B až do doby, než vznikne nový pavilon A1.

 

„Jedná se o první krok, který předznamenává plánovanou konečnou dostavbu areálu chebské nemocnice. Laboratoře totiž dosud sídlily v budově A, kterou čeká demolice, a po dokončení obnovy bude oddělení klinické biologie umístěno v novém pavilonu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. V dočasných prostorách mají laboratoře potřebné zázemí pro mytí skla a část pro personál včetně hygienických buněk a šaten. Akce přišla na 2, 7 milionu korun.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20161005092223_001_ls.png

 

Kompletní obnova Nemocnice Cheb patří k jednomu z největších projektů Karlovarského kraje v oblasti zdravotnictví. „Počítáme s náklady na stavbu a vybavení ve výši asi půl miliardy korun. Vznikne nový pavilon, kam se přestěhuje dětské oddělení a porodnice, budou tam prostory pro operační sály. Tím se uvolní v nemocnici místo pro lůžka následné péče. Pacienti a jejich návštěvy budou mít k dispozici 170 nových parkovacích míst. Díky dokončení obnovy se chebská nemocnice stane moderní klasickou čtyřoborovou nemocnicí, jež nabízí rovněž specializovanou onkologickou péči,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jakub Pánik s tím, že o případných přesunech a změnách v nemocnici budou před zahájením stavby všichni pacienti i zdravotníci v dostatečném předstihu informováni.

 

 Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LP
 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·