Cheb obsadil stříbrnou příčku v soutěži „Historické město roku 2012“

04.05.2013 20:45

 


Cheb Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo vítěze prestižní soutěže „Historické město roku 2012“. Na prvním místě se umístila Jilemnice a hned za ní skončil Cheb a Příbor. Ačkoliv Chebu unikla zlatá příčka jen o vlásek, postup mezi finalisty z téměř 50 přihlášených měst je velkým úspěchem.
Cheb se účastní soutěže již od roku 1997. Poprvé se do finále probojoval v roce 2006. Ani tenkrát se mu však nepodařilo dosáhnout kýženého titulu. Letošní stříbrná příčka v soutěži je však mimořádným úspěchem a obyvatelé města si ocenění velmi váží. Cheb ale neodešel ze soutěže s prázdnou, získal 100 tisíc korun za prim v krajském kole soutěže a 100 tisíc korun jako Cenu ministra pro místní rozvoj. 

A čím město zaujalo? Odborná porota ocenila zejména množství kulturních a společenských akcí souvisejících s historií města. Bodoval také aktivní přístup k údržbě a opravám městských památek. 

„Rok co rok se máme v péči o památky čím chlubit, žijí - nejsme žádný skanzen, a to je asi to nejdůležitější. Pro letošek chystáme Krajinnou výstavu, četná setkání na hradě, Valdštejnské slavnosti, Chebské vánoční trhy a další akce, které jistě do našeho historického centra opět přilákají i hodně mimochebských návštěvníků,“ uvedl starosta města Pavel Vanoušek.
23. 4. 2013

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·