Cheb byl na mistrovství republiky úspěšný

25.03.2015 20:33


Mladí lukostřelci vezou domů hned tři medaile. Stříbro i bronz ze soutěží jednotlivců a třetí místo v soutěži družstev.


Velkým úspěchem mladých střelců skončila víkendová účast závodníků LK ESKA Cheb na Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dospělých a dorostu v Hradci Králové. Medaile totiž přivezli všichni mladí střelci, kteří se na šampionát nominovali. Domů se tak vrací Martina Zikmundová se stříbrem v divizi kladkový luk ženy, Vít Vejražka má bronz v reflexním luku juniorů a tým ve složení Adéla Jalovcová, Pavel Smažík mladší a Tomáš Bouda si odvezli bronz v družstvech v reflexním luku. Překvapením se navíc stal i výkon Pavla Smažíka mladšího, který v soutěži jednotlivců prošel až do čtvrtfinále a obsadil v celkovém pořadí skvělé páté místo.

Ostatně výkon mladých střelců byl největším překvapením chebské výpravy na šampionátu. Zatímco dospělí zástupci klubu neprošli ani základní částí nebo vypadli už v prvních eliminacích, mladí střelci by se se svými výkony před terčem nemuseli stydět ani v elitních kategoriích.

Především junior Vejražka tak znovu potvrdil zvyšující se výkonnost i oprávněnost své nominace do národní reprezentace a poté co prošel zákaldní části, s naprostým přehledem vyřadil v první eliminaci svého soupeře Ondřeje Novotného z Olomouci 6:0. V zápětí si poradil 6:4 také s litvínovským střelcem Martinem Sigmundem. Osudným se mu stal až střed s Michalem Hlahůlkem z Prostějova, se kterým ale svedl velmi vyrovnaný boj než podlehl na sety 2:6. Chuť si ale Vejražka spravil ve finále, kde s naprostým přehledem vyřadil plzeňského Davida Halouska poměrem 6:0 a přiváží domů bronz.

O pozdvižení se ale v hradecké hale postarala také Martina Zikmundová. Ta i přes svůj věk střílala v kategorii žen v divizi kladkový luk, kde po základní části narazila na favorizovanou pražskou závodnici Martinu Bradovou. K velkému překvapení všech, a především své soupeřky, si s ní ale Zikmundová hravě poradila a v kumulativním součtu ji porazila 134:129 bodům a postoupila do finále. V něm se utkala o zlato s úřadující mistryní republiky v terčové lukostřelbě Veronikou Švestkovou z pražského Rapidu. Přes veškerou snahu mladé chebské střelkyně ale nakonec zvítězily zkušenosti, a novou mistryní se stala Švestková v poměru 139:132. Stříbro Martiny Zikmundové je ale dalším potvrzením významného kvalitativního vzestupu chebské lukostřelby v posledních třech letech.

Pomyslnou korunu pak výsledku chebské výpravy nasadil tým kadetů v reflexním luku. V něm se sešli tři nastupující naděje Esky Pavel Smažík mladí, Tomáš Bouda a Adéla Jelenová. Slibný byl už postup družstva ze základní části, kde se chebští umístili na třetí příčce. Ve čtvrtfinále si pak tým smlsnul na družstvu Přerova, ale následně nestačili na pražský Start. Vše ale napravil ve finál, kde ve vyrovnaném souboji s Plzní došli až k rozstřelu. Nakonec se ale chebské nervy ukázaly být pevnějšími a tak do Chebu putuje i sada bronzových medailí za družstva.

Zdroj: TZ LK ESKA Cheb

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·