Chci s Plzní vyhrávat trofeje, říká odhodlaně Ondřej Vaněk

23.05.2014 15:02

Kabina Viktorie Plzeň přivítala další posilu pro následující ligový ročník. Stal se jí brněnský rodák, který v nejvyšší české soutěži naposledy působil v dresu Jablonce. Ondřej Vaněk. Po přestupu do Turecka hájil Vaněk barvy Kayserisporu, ze kterého se po sestupu do druhé nejvyšší soutěže přesunul na západ Čech.

 

Ve středečním utkání reprezentace odehrál pětačtyřicet minut, před víkendem se už hlásil v Doosan Areně. „Přestup se uskutečnil docela rychle. Jsem rád, že to takto dopadlo, protože chci hrát o poháry, což věřím, že se nám v Plzni bude dařit. Mám z přestupu do Viktorie radost, protože Plzeň chce získávat trofeje. To máme společné,“ dělí se o první pocity Ondřej Vaněk. Během reprezentačního srazu se nyní už plzeňský záložník dostal do kontaktu se svými budoucími spoluhráči. „Bavili jsme se o Plzni a samozřejmě jsem slyšel jen chválu. Navíc se s klukama dobře znám, takže o to bude start lehčí. Těším se na kluky v kabině, po půlroce zažiji opět české prostředí. Navíc ve Viktorii vládne přátelské prostředí a dobrá parta,“ usmívá se Vaněk. Z jabloneckého angažmá se český reprezentant zná s Janem Kovaříkem. „Občas si s Honzou napíšeme, jsem v kontaktu i s Davidem Limberským, se kterým jsme si docela sedli. Jsem zvědavý, jak mě v kabině přivítají,“ dodává.

 

Západočechy čekají poslední dvě ligová kola a zasloužená dovolená. Ve druhé polovině června však už nastupují svěřenci Dušana Uhrina k letní přípravě. „Tohle k fotbalu patří. Osobně mám radši letní přípravu než zimní,“ prozrazuje Vaněk, který zažil vášnivé turecké fanoušky a nyní bude pod drobnohledem zaplněných tribun DoosanAreny. „Vždy jsem se na zápasy v Plzni těšil. Fanoušci jsou zde skvělí a podporují Plzeň, ať vyhrává nebo prohrává. Tak to má být a těším se, až vyběhnu na zaplněný stadion,“ uzavírá Ondřej Vaněk.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·