Chcete přispět dobré věci, hledáte smysluplnou brigádu?

27.06.2012 13:31

Stejně jako v minulém roce je možné i letos v létě potkat v ulicích města Plzně brigádníky nabízející členství v Klubu přátel společnosti Člověk v tísni. Díky pravidelným příspěvkům ve prospěch klubu přátel je vytvářen např. fond pro okamžitou pomoc při přírodních katastrofách. Lidé se však nyní mohou zapojit ještě dalším způsobem – mohou pomoci při získávání nových dárců. Nábor zájemců o  solidně placenou a navíc smysluplnou brigádu právě vrcholí.
V centru města mohou občané Plzně potkat např. Lenku Kudláčovou, koordinátorku kampaně v západočeské metropoli. „Jsem ráda, že můžu dělat práci, která není přínosná jenom pro mě, ale přináší užitek i lidem v různých zemích světa, kteří nemají v životě takové štěstí jako my,“ upřesňuje zelenooká studentka svou motivaci strávit velkou část léta právě činností ve prospěch jedné z největších humanitárních organizací. Ta byla do kampaně zapojena i v loňském roce a již ví, co může v průběhu brigády čekat. „Většinou mají lidé pro činnost organizace pochopení. Někdy ale narazíte na nepříjemného člověka a ztratíte náladu. Pak je důležitá podpora ostatních kolegů. Loni se sešla dobrá parta lidí, doufám, že se to povede i letos,“ těší se na nové kolegy Lenka Kudláčová.
A jak bude naloženo se získanými prostředky?

Společnost Člověk v tísni garantuje poměrnou část jejich rozdělení. Polovina prostředků je určena pro Humanitární fond rychlé pomoci, který umožňuje okamžitou reakci v případech válek či přírodních katastrof.  V takových chvílích jde především o čas a pomoc financovaná ze zmíněného fondu je k dispozici postiženým lidem v podstatě okamžitě, tedy ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebují. V minulosti tak byla z fondu nabídnuta pomoc např. obětem somálského hladomoru nebo uprchlíkům v Barmě. Čtvrtina peněz pak směřuje do zemí jako je Kuba nebo Bělorusko, a to na pomoc politicky pronásledovaným lidem a jejich rodinám. Zbylá čtvrtina prostředků směřuje na podporu projektů a rozvoje organizace společnosti Člověk v tísni, tedy mimo jiné na nezbytnou administraci spojenou např. se získáváním členů Klubu přátel, na přípravné cesty do postižených zemí a zlepšení nezbytného vybavení pro práci, spojení a bezpečnost lidí, kteří jezdí do krizových oblastí pomáhat.
Zájemci o brigádu mohou koordinátorku kampaně, Lenku Kudláčovou, kontaktovat mailem:  DDplzen@clovekvtisni.cz . „Přivítáme zejména zájemce o dlouhodobější spolupráci, brigádou je však možné strávit třeba i jen jeden týden,“ upřesňuje Lenka Kudláčová. Pracovníky společnosti Člověk v tísni budeme moci v ulicích Plzně potkávat až do konce září letošního roku.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·