Chceme opět bodovat naplno, vzkazuje fanouškům Pavel Vrba

02.08.2013 00:00

Viktorii Plzeň čeká v sobotu 3. srpna utkání s týmem z východního cípu České republiky. Nejdelší výjezd, který lze v rámci Gambrinus ligy podniknout, absolvují hráči Baníku Ostrava. Více než 450 kilometrů dlouhá cesta je dobře známá trenéru Viktorie Pavlu Vrbovi, který ve městě na hranicích Moravy a Slezska prožil část své kariéry.

„V současné době je pro nás každé utkání důležité, proto budeme chtít opět bodovat naplno,“ vyhlíží sobotní zápas Pavel Vrba. „Viděl jsem Baník v zápasech nové sezóny a musím říct, že je to úplně jiné mužstvo než loni. Čeká nás těžká zkouška,“ říká trenér západočeského celku v narážce na to, že mužstvo s příchodem nového trenéra pozměnilo styl hry. „Netvrdím, že Ostrava nebude hrát ze zabezpečené obrany, ale na druhou stranu bude určitě aktivnější než v minulé sezóně. Na Slavii odehrál Baník velice dobrou partii a zaslouženě remizoval. Doma dokázal porazit ambiciózní Mladou Boleslav. Čeká nás soupeř, který v útočné fázi bude určitě aktivnější než v našem posledním společném střetnutí,“ předvídá Vrba.

V loňské sezóně hrál v Baníku významnou roli na hřišti i mimo něj útočník s reprezentačními zkušenostmi, Milan Baroš. „Milan Baroš sice už v Ostravě není, ale je tam Kraut, Lukeš a další hráči, kteří v útočné fázi mají svou kvalitu. Milan je velká osobnost a všichni soupeři, kteří proti Baníku hráli, z něj měli respekt. Nyní mi naopak připadá, že Baník drží více pohromadě jako kolektiv, než tomu bylo v minulých sezónách,“ nachází plzeňský kouč klady spojené s odchodem Milana Baroše z ostravského celku. V sobotu očekává západočeská metropole příjezd velkého množství fanoušků Baníku. „Znám baníkovské fanoušky z mého působení v Ostravě a vždy byli úžasní. Věřím tomu, že i v Plzni budou fandit tak, jak se při fotbale fandit má. V součtu s fantastickými fanoušky Plzně by mohla být v Doosan Areně vynikající atmosféra. Všem vyhovuje, když to na stadionu hučí a diváci se baví. Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo i tentokráte a fandění se odehrávalo pouze v těchto dimenzích,“ zakončil s vyhlídkou na výjimečnou diváckou kulisu Pavel Vrba.


Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·