Čestná plaketa hejtmana PK nese portrét Jana Palacha

09.11.2017 11:51

 

Vůbec poprvé v historii Plzeňského kraje se bude udělovat Čestná plaketa hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje osobnostem spjatých s naším krajem. Ocenění obdrží lidé, kteří kvůli tehdejšímu režimu byli perzekuováni, zavíráni do vězení či nuceni k práci v dolech. Stříbrnou plaketu navrhl a vytvořil vedoucí ateliéru Design kovu a šperku Petr Vogel.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171109115258_001_ls.png

 

„Chtěl bych ocenit osobnosti, na které se často zapomíná, a právě proto je důležité si je připomínat a znát historické souvislosti, které jejich život provázely. Protože samotné ocenění bude mimořádnou událostí, bude i plaketa velmi mimořádná. Na její přípravě se pracovalo téměř rok a výsledkem je stříbrná mince o průměru 70 mm s portrétem Jana Palacha,“ vysvětluje hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171109115344_001_ls.png

doc. M.A. Petr Vogel, autor plakety, a Josef Bernard, hejtman Plzeňského kraje 

 

Návrh plakety zpracoval doc. M.A. Petr Vogel, autor hejtmanského řetězu, který pro Plzeňský kraj vytvořil v loňském roce. „Nejobtížnější bylo vymodelovat portrét Jana Palacha, a to i vzhledem k tomu, že je velmi málo dostupných fotografických materiálů s jeho podobiznou. V podstatě je jeden jediný – jeho index s portrétovou fotografií,“ říká Petr Vogel a dodává, že samotné vymodelování portrétu mu trvalo několik měsíců.

Plaketu obdrží v letošním roce pět osobností a předána jim bude slavnostně v Měšťanské besedě ve čtvrtek 16. listopadu v 15:00 hodin.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Plzeňského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·