Český pohár ve skialpinismu 2012 pokračuje v Rokytnici nad Jizerou

01.03.2012 14:04

Horolezecký oddíl Alpin club Rokytnice nad Jizerou letos pořádá již 11.ročník skialpinistického závodu O dřevěného Krakonoše. Stejně jako v minulých letech, tak i letos je rokytnický závod zařazen do seriálu Scarpa Českého poháru ve skialpinismu 2012, kterého se každoročně účastní více jak sto závodníků. 

První březnovou neděli (4.3.) se sejdou závodníci u dolní stanice lanové dráhy na Lysou horu u restaurace Kokrháč, kde bude organizační centrum závodu. Místo startu je oproti minulým ročníkům přesunuto do středu rokytnického skiareálu. Stejně tak je změněn i  typ závodu.
Již od třetího ročníku, který byl poprvé součástí Českého poháru, se závodilo v disciplíně „rally“. U tohoto typu závodu musí závodníci projít danou trasu a absolvovat dva měřené úseky – časovka do kopce a obří slalom. Letošní závod se pojede stylem „start – cíl“ s hromadným startem. Jsou připraveny dvě tratě. První o délce 16,2 km s celkovým převýšením 1508 m. Druhá kratší trať je určena pro kategorie Open (příchozí) a mládež od 15 do 18 let.
Tradice pořádání skialpinistických závodů v Rokytnici nad Jizerou sahá již do roku 2001, kdy se uskutečnil první závod. Jak říká dlouholetý ředitel závodu Jan Doubek: „ První myšlenka uspořádat skialpinistický závod mě napadla ještě v době, kdy jsem jezdil do školy. S kamarády z horolezeckého oddílu jsme často chodili na skialpy a chtěli jsme poměřit svoje schopnosti.“
Součástí programu bude i možnost vypůjčit si skialpinistické vybavení nebo se účastnit soutěže v lavinovém vyhledávání. Přítomni budou i profesionální horští vůdci, kteří zaručují odbornost  doprovodného programu. Start závodu je plánován na 11 hodin, doprovodný program začíná s otevřením skiareálu.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·