Český olympijský výbor podpoří sportovní aktivity v regionech

12.03.2015 16:43
 
Český olympijský výbor v letošním roce podpoří sportovní aktivity dětí a mládeže v regionech, a to částkou okolo 40 milionů korun. Do Karlovarského kraje půjde asi 1, 6 milionu korun. Završí se tak téměř rok a půl trvající jednání zástupců našeho kraje s představiteli ČOV o podobě společného projektu.
Komise pro tělovýchovu a sport, při Radě Karlovarského kraje, pověřila jednáním s ČOV předsedkyni komise a poslankyni Parlamentu České republiky, Markétu Wernerovou. Ta se od začátku účastnila všech diskusí o podobě projektu podpory sportu mládeže v krajích. „Podle předběžných informací, rozdělí Český olympijský výbor finance krajům formou daru. V tomto roce ještě bez té podmínky, že stejnou částkou, jako ČOV, se bude podílet i konkrétní region. V příštích letech ale budeme usilovat o to, aby v krajském rozpočtu byly začleněny finance právě i na spolufinancování příspěvku z olympijského výboru,“ vysvětlila Markéta Wernerová.
Krajská sportovní komise už má jasno v tom, jakým způsobem peníze rozdělí. „Naším cílem bude podpořit sportovní kluby orientované na práci s dětmi a s mládeží, které už si podaly žádost o krajské příspěvky na činnost. Peníze chceme rozdělit transparentně podle pevně daných kritérií. Mimo jiné to bude dlouhodobá práce konkrétních sportovních organizací s mládeží. Finance budou určeny výhradně na činnost, nikoliv na jednorázové akce,“ upřesnila Markéta Wernerová. Podle ní se podpora sportu v kraji výrazně mění k lepšímu, a to především díky týmové práci sportovní komise. „Musím vyzdvihnout činnost celé komise jako týmu. Bez ohledu na politický názor řešíme věci, hledáme kompromisy a máme jeden společný cíl – pomoci rozvoji sportovních aktivit v kraji od těch nejmenších dětí,“ dodala Wernerová.
Finance na podporu sportu dětí a mládeže v krajích získal Český olympijský výbor z příjmů od provozovatelů loterií a sázek. Do krajů půjde z částky získané z loterijní daně zřejmě okolo deseti procent.

 

 
Zdroj: TZ Markéty Wernerové, poslankyně PČR
LPP
 

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·