České korunovační klenoty od pátku v Karlových Varech

12.09.2016 14:53

 

České korunovační klenoty, mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu, budou moci obyvatelé i návštěvníci města obdivovat v září a říjnu v sále Alžbětiných lázní v Karlových Varech. Výstava bude přístupná od pátku 16. září do 30. října, denně kromě pondělí od 9.30 – 17.00 hodin. (Poslední vstup je možný v 16.30.)

 

Autorem replik korunovačních klenotů je přední český zlatník Jiří Urban, který realizoval šperky také pro anglickou královnu Alžbětu II., papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři.

Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Období vzniku klenotů přiblíží rozšířený koncept výstavy zaměřený na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – Karla IV.

Kromě samotných mistrovských replik klenotů představí výstava mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období vlády Karla IV., např. kopie středověkých zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.

 

Výstava se koná ve spolupráci s městem Karlovy Vary a Alžbětinými lázněmi a. s.

 

Výše vstupného: 50 Kč – děti, 100 Kč – dospělí; slevy pro seniory, studenty a děti z MŠ. Organizované skupiny nad 10 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny nad 20 osob je možné objednat komentovanou prohlídku.

 

Více o projektu na: www.ceskekorunovacniklenoty.cz

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·