České dráhy převzaly všechny motorové jednotky RegioShark v Karlovarském kraji, nabízejí komfortní cestování na čtyřech tratích

30.01.2014 00:00

Celkem osm moderních železničních vozidel, motorových jednotek RegioShark, nasazují do provozu České dráhy v Karlovarském kraji.  První motorová jednotka řady 844 začala cestujícím sloužit na podzim 2012. Všech osm objednaných vozidel má dopravce k dispozici od prosince 2013, tak jak stanovila smlouva, a dopravce je postupně nasazoval do provozu. Jednotky dostaly obchodní označení RegioShark podle přední části soupravy, která připomíná tlamu žraloka.

Motorové jednotky zajišťují spoje na hlavní trati Mariánské Lázně – Cheb – Sokolov – Karlovy Vary – Chomutov – Most. „RegioSharky jezdí také na spojích v úseku Cheb – Aš město (– Hranice v Čechách) a Cheb – Luby u Chebu. Od nového jízdního řádu od 15. prosince 2013 je RegioShark nasazený na jednom páru vlaků také na trati Karlovy Vary – Johanngeorgenstadt,“ upřesnil Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech.

 

„Obměna většiny kolejových vozidel Českých drah na tratích v našem regionu je pro cestující velmi příjemným signálem o zvyšující se kvalitě přepravy. Komfortní cestování a zároveň zkrácení přepravních časů by v budoucnu mohlo příznivě ovlivnit počty lidí, kteří zatím dopravu po železnici využívají,“ doplnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.

 

České dráhy nová regionální vozidla pro Karlovarský kraj pořídily v rámci Regionálního operačního programu Severozápad, a to ve třech projektech: dvě jednotky v programu Moderní spojení Karlovarského a Ústeckého kraje, pět jednotek v programu Moderní železniční vozidla pro Karlovarský kraj a dvě v programu Moderní železniční vozidla Karlovarský kraj II. Cena motorové jednotky činí 64 milionů Kč, podíl dotace na jednotku dosahuje výše až 40 %.

 

Vozidlový park Českých drah je v Karlovarském kraji díky investici do vozidel RegioShark obměněn z 85 %, což kraj řadí na přední místa v obnově vozidel v regionální dopravě v rámci krajů České republiky.

 

České dráhy objednaly celkem u polského výrobce PESA Bydgoszcz 31 vlaků za téměř 2 miliardy Kč. Kromě Karlovarského kraje jezdí tyto moderní regionální vlaky ještě v Ústeckém, Plzeňském a Zlínském kraji.

 

Charakteristika vozidel RegioShark

Maximální rychlost vozidla je 120 km/h, délka vlaku je 44 metrů, počet míst k sezení je 120, z toho je 15 sedaček sklopných a 9 míst je v 1. třídě, celková kapacita vlaku je 240 osob. Vlak je vybaven uzavřeným systémem WC v bezbariérové úpravě, prostorem pro jízdní kola, klimatizací, audiovizuálním informačním systémem. Výkon vlaku je téměř 800 kW. Vlak nabízí:

·      moderní, světlý a dobře přehledný interiér;

·      bezbariérový nástup do prostor se sníženou podlahou;

·      bezbariérové WC s uzavřeným systémem, které lze využívat i ve stanici;

·      audiovizuální informační systém;

·      klimatizaci;

·      moderní ergonomické sedačky potažené textilem;

·      centrálně zavírané a za jízdy blokované dveře, které jsou snadno ovladatelné tlačítky;

·      univerzální prostory pro kočárky, jízdní kola a objemná zavazadla.

·      vlak je ekologický a vysoce bezpečný, odpovídá současným přísným ekologickým a bezpečnostním normám.

 

Mgr. Radka Pistoriusová

tisková mluvčí ČD 

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·