Česká města pokoří rekord hromadným křtem knihy. Zapojí se i Karlovy Vary

18.06.2014 09:19

Karlovy Vary se připojí k hromadnému křtu monografie o Jiřím z Poděbrad z pera známého popularizátora české historie Petra Hory Hořejše. Hromadný křest, který je součástí oslav 550. výročí mírových misí Jiřího z Poděbrad, proběhne v neděli 22. června v 15 hodin jako pokus o zápis do České databanky rekordů.

 

Rekord pokoří 18 měst po celé České republice, která mají na svém území část pojmenovanou po tomto významném českém králi. Křest provede vždy nejvyšší představitel města. Cílem je překonat dosavadní rekord s hromadnou účastí měst, který vytvořilo 13 obcí zpíváním koled.

 

V Karlových Varech proběhne křest v neděli 22. června 2014 v 15:00 v zahradách Becherovy vily, která se nachází na spojnici ulic Krále Jiřího a Poděbradská. V rámci programu, který začíná již ve 14:30 hodin, vystoupí žáci ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary.

 

Do hromadného křtu se zapojí tato města a městské části: Praha 3, Poděbrady, Hrádek nad Nisou, Lanškroun, Vejprty, Duchcov, Cheb, Kutná hora, Karlovy Vary, Toužim, Řevnice, Nový Knín, Kunštát, Jihlava, Uničov, Dačice, Ostrava-Vítkovice, Děčín.

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·