Češi se postaví evropské triatlonové konkurenci

16.08.2013 00:00

Startovní listina Evropského poháru v triatlonu, který se uskuteční v neděli 25.srpna v Karlových Varech, je plná a 40 závodníků je v kategorii mužů registrováno na tzv.waitlistu nebo-li v triatlonové čekárně na start.

 

V první vlně se zaregistrovali například Tim Don, triatlonová legenda a čtyřnásobný mistra světa a jednou olympijský vítěz. Podobně jako on si start na náročných karlovarských tratích rozmyslel také Filip Ospalý, mistr Evropy právě z Karlových Varů. Příliv zkušených borců svědčí o tom, že tratě svědčí ostříleným triatlonistům, kteří si umějí dobře rozvrhnout síly.

Místní tratě si několikrát vyzkoušeli Martin Čelůstka či Přemysl Švarc. V českých barvách pojedou také relativní nováčci, které křest na Mattoni CITY TRIATHLONu teprve čeká, jako jsou Petr Šlajs, František Linduška, Jiří Kalus, Tomás Kabrhel.

 

Českou soupisku v kategorii žen komentuje Vladimír Malý, ředitel závodu takto: „Patronka závodu Vendula Frintová se blýskla na nedávném Mistrovství Evropy v Alanyii bronzem. Nebude to mít ve společnosti triatlonistek z  šestnácti zemí světa jednoduché. Na paty jí bude šlapat čtvrtá z ME 2013 Italka Annamaria Mazzetti. Další česká jména mohou na domácí půdě překvapit: Aneta Grabmüllerová, Barbora Hlaváčová, Petra Kuříková či Linda Vítová. Za téměř „domácí“ tratě mohou Karlovy Vary považovat vítězky předchozích ročníků: Ewa Komanderová nebo Mateja Simicová.“

 

ITU Evropský pohár v triatlonu v kategorii žen startuje v 10 hodin a závod mužů můžete sledovat od 15 hodin. Vyhlášení výsledků je na programu 25.srpna od 18 hodin před LH Thermal.

 

Martina Poštová
organizační tým, Mattoni CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2013

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·