Červencové farmářské trhy provoní česnek a meruňky

14.07.2015 12:13

 

Červencové farmářské trhy v Karlových Varech nabídnou opět spoustu sezónních výpěstků. Pěstitelé českého česneku z Loun si kvalitu letošní úrody nemohou vynachválit, letošní česnek je podle jejich slov zlaté střední velikosti, hodně pálivý, jedinečný k jídlu i k sadbě. Kromě česneku přivezou i cibuli, kopr, petrželku, nové brambory, kedlubny, kapustu, červenou řepu aj. Ovocnáři na pátečním trhu nabídnou čerstvé české meruňky, třešně a jahody. Nebude chybět ani nepřeberné množství sazenic bylin a květin, např. oblíbený motýlí keř. V plném zastoupení budou na tržišti před budovou Tržnice medaři. Poprvé se na karlovarských farmářských trzích objeví výrobci z chráněné dílny Tanatex a nabídnou psí pelíšky, polštáře, tašky na psy a kočky nebo koupelnové dekorace a mýdla.

Farmáři přivezou také čerstvé chlazené králíky, králičí jatýrka, kachny, malé krůty a oblíbená kuřata. Na pultech se objeví i uzeniny bezlepkové, chalupářské, vítězný Slavkovský salám, kachní rolády, párky, klobásy, šunka, sekaná apod. V nabídce budou všechny mléčné výrobky, kromě stáčeného kravského i kozího mléka, které by se ve velkých vedrech srazilo. Ostatní sortiment jako koření, bylinné kúry, sušené ovoce, sirupy, zelí, knedlíky, zákusky, pečivo, houby  pravidelní návštěvníci dobře znají a přesně vědí, ke kterému prodejci zamířit.

Vzhledem k předpokládaným vysokým teplotám doporučují organizátoři trhů vyrazit na nákupy raději hned po 11. hodině, kdy Farmářské trhy v Karlových Varech v pátek 17. července začínají. Tradičně je na prostranství u Tržnice pořádá městská společnost KV CITY CENTRUM.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·