Cenu odborné poroty a ambasadorek získala Michaela Valentová

18.06.2017 20:25

 

V osmém ročníku celonárodní soutěže Žena regionu získala Michaela Valentová z Karlovarského kraje cenu odborné poroty a ambasadorek projektu

 V závěru uplynulého týdne se ve Valdštejnském paláci v Praze udělovaly ceny republikovým vítězkám soutěže Žena regionu. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti advokátka a zakladatelka prvního dětského hospice v Čechách Sylva Vartová z Moravskoslezského kraje. Vítězka regionálního kola v Karlovarském kraji Michaela Valentová dostala cenu odborné poroty a ambasadorek projektu. Soutěž se uskutečnila pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky a Asociace krajů České republiky.

„Měla jsem velkou radost z toho, že jsem se mohla setkat se všemi finalistkami z jednotlivých krajů a stát se svědkem toho, že za náš Karlovarský kraj na republikové úrovni uspěla Michaela Valentová a získala cenu odborné poroty a ambasadorek. Všechny ženy, které pomáhají ostatním a dělají něco navíc kromě svých běžných povinností, si zaslouží uznání nejen od svých nejbližších, ale také od široké veřejnosti,“ zdůraznila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

 

Cenu odborné poroty a ambasadorek dostala Michaela Valentová především proto, že se nebála postavit zákeřné nemoci a začala pomáhat prostřednictvím charitativního Běhu s čelovkou nebo spolku Pomáhej srdcem. Nově organizuje i letní cyklojízdy, přičemž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem. K ambasadorkám projektu patří Rut Bízková, aktivní propagátorka a řešitelka problémů s prosazováním rovných podmínek pro muže a ženy. Dále Miluše Horská, česká politička a vysokoškolská pedagožka, od prosince 2012 místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Během večera byla vyhlášena také Cena Asociace krajů ČR a Cena Senátu Parlamentu České republiky. Cenu Asociace krajů ČR vyhrála Ladislava Blumelová z Plzeňského kraje, místopředsedkyně nadačního fondu Šance onkoláčkům. Cenu Senátu PČR získala lékařka věnující se akupunktuře a homeopatické léčbě a zakladatelka spolku Náruč Vladimíra Hejmová ze Středočeského kraje.

 

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP
 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·