„Buďte vidět, přežijete“

06.11.2014 20:24

 

 

Jak již vyplývá ze zákona o obecní policii, strážci pořádku nevykonávají pouze práci represivní, ale především je jejich působení zaměřeno preventivně. Proto se zástupci Městských policií Karlovarského kraje na pracovním setkání v Novém městě u Jáchymova zaměřili na vytvoření Pracovní skupiny prevence kriminality Karlovarského kraje. Do pracovní skupiny se prozatím zapojili zástupci karlovarské, sokolovské, ostrovské a chodovské Městské policie, postupem času se do pracovní skupiny mohou zapojit další městské policie Karlovarského kraje. A co je cílem pracovní skupiny? Jelikož je zapotřebí kriminálnímu jednání předcházet, budou některé projekty a programy zaměřené na prevenci kriminality probíhat v rámci celého kraje.

První společný projekt s názvem „Buďte vidět, přežijete“ realizovaný na území Karlovarského kraje bude zaměřen na bezpečný pohyb v silničním provozu za snížené viditelnosti a uskuteční se v průběhu listopadu. Strážníci městských policií, které se do projektu zapojí, budou ve stejný den i hodinu na území svého města rozdávat reflexní pásky chodcům a cyklistům, kteří se budou pohybovat v silničním provozu, a to proto, aby byli pro ostatní účastníky silničního provozu viditelní.

A plány do budoucna? V průběhu příštího roku bude Pracovní skupina prevence kriminality usilovat o schválení projektu zaměřeného na zjištění pocitu bezpečí občanů Karlovarského kraje. Z výsledků průzkumu by se následně odvíjeli další preventivní projekty a programy zaměřené na konkrétní ohrožené skupiny obyvatel a na skupiny s rizikovým jednáním. Hlavní myšlenkou je tedy společnými silami předcházet kriminálnímu jednání a zvýšit pocit bezpečí všech občanů Karlovarského kraje.  

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary      

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·