Baníkovská U15 je třetím nejlepším týmem v ČR!

17.06.2013 00:00

Ve dnech 12. a 13. června hostil sokolovský stadion podruhé za sebou finálový turnaj U15, do kterého se probojovalo pět vítězů ligových skupin z Čech i Moravy. K radosti sokolovských fanoušků měl zastoupí i Baník a mládežníci z U15 se proti silné konkurenci dokázali prosadit. Mistrem ČR se nakonec stali fotbalisté SK Slavia Praha.


Z českých skupin se do finále kvalifikoval FK Baník Sokolov, SK Slavia Praha a FK Mladá Boleslav. Z moravských skupin do Sokolova zamířilo duo 1.FC Slovácko a FC Baník Ostrava. Turnaj probíhal systémem každý s každým a po oba dva dny byly k vidění kvalitní výkony a pěkné góly.
První hrací den vyšel nejlépe slávistům a sokolovským hráčům, kteří oba své zápasy vyhráli a do čtvrtka vstupovali s vědomím, že horší než třetí již být nemohou. Ve čtvrtek však domácí Baník prohrál jak s Ostravou, tak i Slavií a zbylo na něj 3. místo, což i tak je historickým úspěch mládežnické kopané v Sokolově. Druhý den se povedl hráčům ostravského Baníku, kteří nejprve rozstříleli Mladou Boleslav a po vítězství nad Sokolovem bojovali o titul. Ten jim však vyfoukli Pražané, kteří v posledním utkání vybojovali vítězství nad domácím mužstev a stali se Mistry České republiky pro sezónu 2012/2013.

 

Celkové pořadí:
1. SK Slavia Praha
2. FC Baník Ostrava
3. FK Baník Sokolov
4. 1.FC Slovácko
5. FK Mladá Boleslav

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: D. Kocour (Sokolov)
Nejlepší střelec: O. Šašinka (Ostrava)
Nejlepší brankář: M. Bartoš (Slovácko)

 

Ředitel turnaje a předseda Komise mládeže FAČR Mgr. Tomáš Provazník zhodnotil turnaj v pozitivním duchu:"Po reorganizaci mládeže v uplynulých letech se nově vzniklé finále U15 dostalo do Sokolova, kde jsou pro něj vytvořeny solidní podmínky. Stejně jako loňský první ročník i ten letošní proběhl bez problémů. Co se kvality předvedené hry týče, převažují pozitiva a výkony všech hráčů jsou příslibem do budoucna. Na druhou stranu však byly patrné i nedostatky v individuálních výkonech hráčů a na tom ještě mají co zlepšovat. Celkově jsem s turnajem spokojen a chtěl bych poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli. Velký dík patří také partnerům finálového turnaje."


Tomáš Provazník je také šéftrenérem sokolovské mládeže, a proto musel být spokojen i s výsledky baníkovské U15, která se v konkurenci velkých klubů neztratila a získala bronzové medaile. "Ročník 1998 již od přípravek potvrzuje svou vysokou kvalitu a dlouhodobě se mu daří vyhrávat řadu turnajů či zápasů. V tomto finále zakončil svou žákovskou kategorii historickým umístěním. Z pohledu našeho klubu je 3. místo v České republice významný úspěch, který v rámci celé republiky propaguje lepšící se práci s mládeží v FK a propagaci města samotného."

Lukáš Švéda

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·