Atlético Madrid? Nejatraktivnější soupeř podzimu, ví Pavel Horváth

03.10.2012 19:42

Ve čtvrtek večer odehrají viktoriáni utkání Evropské ligy proti veleslavnému soupeři. Nastoupí totiž v Madridu na půdě Atalética. „Není asi tak populární jako Barcelona, ale musím říci, že nyní hraje opravdu skvěle. Nečeká nás nic lehkého. Bude to určitě konfrontace, která nás může posunout jenom dále. Za jakýkoliv dílčí úspěch budeme jenom rádi. V současné době si ale myslím, že se jedná o jedno z mužstev, která hrají v Evropě nejlepší fotbal,“ říká o soupeři Západočechů Pavel Horváth.

V Gambrinus lize jsou pravidelně Plzeňané tím, kdo diktuje tempo hry. V hlavním městě Španělska však pravděpodobně v tomto ohledu dojde ke změně. „U nás v lize hrajeme většinu zápasů tak, jako jsme mohli vidět v posledním utkání se Slováckem. Do plných. V utkání v Madridu nás to ale asi nečeká. Většina kádru, která tu je, zažila střetnutí v Lize mistrů a určitě to je zkušenost, jež se bude hodit. Samozřejmě tam už nejedeme jako úplní pohároví nováčci a snad to bude vidět i na výsledku,“ přeje si plzeňský kapitán.

Zároveň však odmítá, že by bylo střetnutí s posledním vítězem Evropské ligy pro Viktorku vrcholem sezóny. „Těch máme více. Dalo by se říci, že každý zápas v sezóně je takovým malým vrcholem. Atlético je samozřejmě nejatraktivnější soupeř, který nás letos na podzim čeká,“ tvrdí. A nic na tom nemění ani fakt, že pravděpodobně proti Viktorii nenastoupí největší hvězda soupeře, kanonýr Radamel  Falcao. „Bude to ale neustále Atlético. Je to stále stejně silný tým,“ ví špílmachr Západočechů.

Na čtvrteční klání jsou viktoriáni natěšeni. „Pro nás i pro fanoušky to je odměna za minulou sezónu a za to, že jsme postoupili do základní skupiny Evropské ligy. Samozřejmě si to budeme chtít v rámci možností užít a budeme tam chtít něco získat. Fanoušci si to podle mě jedou vyloženě užít a uvidíme, kolikrát se ještě s plzeňským fotbalem podíváme do Madridu,“ říká před nadcházejícím střetnutí v pohárové Evropě.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·