ANDĚLSKÉ VÁNOCE KARLOVY VARY 2014

28.11.2014 21:11

 

Město Karlovy Vary ve spolupráci se společností KV CITY CENTRUM připravilo tradiční vánoční trhy s pestrým doprovodným programem. Prodejní trhy budou v dolní části třídy T. G. Masaryka probíhat od 29. listopadu do 21. prosince. Doprovodný kulturní program je připraven na první adventní neděli, na oba víkendové dny druhého adventu, od pondělí 8. prosince budou hudební, taneční a divadelní vystoupení probíhat každý den. Adventní slavnosti v Karlových Varech budou i v letošním roce svým programem zaměřeny zejména na rodiny s dětmi. Mnohé děti z karlovarských mateřských a základních škol se také do programu aktivně zapojí.

Dominantou „vánočního městečka“ u karlovarské Hlavní pošty bude vánoční strom. Ten v neděli 30. listopadu v 18 hodin slavnostně rozsvítí primátor města Petr Kulhánek, který zároveň zapálí první svíčku na adventním věnci a pozve účastníky slavnosti na primátorskou polévku. Rozsvícení dalších svící na adventním věnci se postupně, vždy o adventní neděli, zhostí jednotliví náměstci primátora.

V prostoru vánočního tržiště bude instalován i nový betlém vyrobený ze sena a slámy. Děti si budou moci adventní čas zpestřit v tradičních vánočních dílnách, ve kterých se nejen zabaví ve společnosti svých vrstevníků, ale také si pod vedením zkušených lektorů vyrobí vánoční dekorace, jako jsou ozdoby z korálků, skleněné svícny nebo papírové vitráže. O druhé adventní neděli si mohou děti vytvořit vánoční pohledy a ihned je odeslat Andělskou poštou. Ta je opatří zvláštním vánočním razítkem a odešle. Dětské vánoční dílny na třídě TGM se otevírají ve druhém a třetím adventním týdnu vždy v sobotu a v neděli, od 15. prosince pak každý den.

Letošní adventní slavnosti v Karlových Varech budou mít také charitativní rozměr. Od 13. do 21. prosince bude možné v Dětských vánočních dílnách zanechat vánoční dárky pro psy umístěné v Útulku pro psy Karlovy Vary. Darovat lze nepoškozená balení granulí a konzerv pro psy a neplněné deky, které poslouží během chladných zimních měsíců.

Druhým charitativním projektem bude sbírka Vánoce pro SOS Sluníčko, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.  Dětské zimní oblečení (pro všechny věkové kategorie), dětskou obuv a přezůvky (pro všechny věkové kategorie), pláštěnky, tepláky, pyžama, punčocháče (pro děti od cca čtyř let) a jakékoli oblečení pro teenagery je možné čisté (vyprané) nosit na všechny pobočky Městské knihovny Karlovy Vary v termínu od 13. do 19. prosince.

Do doprovodného programu se v letošním roce ve velké míře zapojí karlovarské mateřské a základní školy, které se svými žáky připravují speciální vánoční vystoupení. Velký prostor dostanou hudebníci, divadelníci, tanečníci, kouzelníci a jiní umělci z regionu. V programu vystoupí i známí umělci, např. Adam Mišík, Dalibor Gondík, Aleš Háma nebo hvězdy Divadla Kalich. V sobotu 20. prosince proběhne tradiční průvod světlonošů s ohňostrojem, v neděli 21. prosince si mohou zájemci odnést Betlémské světlo.

Náklady na organizaci akce „Andělské Vánoce Karlovy Vary“ budou činit 770 tisíc korun. Na zajištění vánočních trhů bylo vyčleněno 237 tisíc korun (instalace stánků, ostraha a úklid tržiště, náklady na odvoz komunálního odpadu apod.). Doprovodný kulturní program připravil odbor kultury, školství a tělovýchovy, na tuto část je vyčleněno 550 tisíc korun.

K městskému modelu adventních slavností se v letošním roce připojil i Grandhotel Pupp, který také připravil program zaměřený na rodiny s dětmi. Každou adventní neděli od 16 do 17 hodin proběhne na Mírovém náměstí program pro děti a dospělé s dílnami a ochutnávkou tradičních specialit z kuchyně hotelu.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·