8. ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni sklízel úspěch

28.09.2012 16:32

Již osmý ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP během tří dnů v hale TJ Lokomotiva v Plzni navštívilo téměř 12 tisíc milovníků turistiky. Své vítěze a nejmladšího účastníka našla na ITEPu soutěž Prázdninová štafeta. Zájezd do Disneylandu vyhrál devítiletý Jan Souček z Plzně.

Také letos si na 3. největším veletrhu cestovního ruchu v České republice přišli na  své vyznavači všech druhů cestování a turistiky. Díky ITEPu mohli poznat různá místa v Plzeňském kraji, ale i v České republice a zahraničí a získat o nich kompletní informace. Tradičně si z veletrhu odnesli mapy, cyklomapy, nabídky pobytů, hotelů, ubytování, cestovní brožury a další materiály cestovního ruchu.

Letošního ročníku veletrhu se účastnilo 101 vystavovatelů ve 112 výstavních expozicích.  Nově zde byl zastoupený i Olomoucký kraj. Zahraniční expozice tvořily 20% všech vystavovatelů.  Rozšířila se především nabídka z bavorského příhraničí  a velký zájem vzbudila lanovková kabinka  pro zamilované a novomanželé, která vyveze zájemce až na nejvyšší vrchol bavorské lesa Javor – Grosser Arber. 

Prezentace veletrhu ITEP již v září umožnila v mnohem širším měřítku využít přilehlé venkovní prostory haly, které mimo jiné zaručují bezbariérový přístup, dobrou dostupnost MHD i autem a parkovací možnosti. Pro širokou veřejnost byl připraven pestrý doprovodný program, jako jsou soutěže, interaktivní zábava pro děti i dospělé, nácvik outdoorových aktivit: via ferrata, slackline-chůze po laně, horolezecká stěna, hrané pověsti a báje z Plzeňského kraje, ukázky tradičních řemesel českých i slovenských, kouzla, čáry a magie i tetování,“ jmenuje výčet lákadel veletrhu vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na KÚPK Alena Svobodová.

Během celého veletrhu zahráli dudáci, jazzmani, vystoupily mažoretky a další taneční skupiny. Výrazná expozice v rámci venkovních prostranství byla věnována kulturnímu potenciálu venkova Plzeňského kraje pod názvem „Venkovské Expo“. Jednotlivé Místní akční skupiny pomocí „puzzle“ složených z různých objektů, exponátů i produkcí vytvořily pestrou mapu kraje. Součástí byly i tvůrčí dílny pro dětské návštěvníky. Ty se také těšily na vyhlášení vítězů již 10. ročníku soutěže „Prázdninová štafeta“.

Těší nás každoroční velký zájem dětí a jejich rodičů i prarodičů poznávat krásy a zajímavosti Plzeňského kraje. Jako každoročně jsme kromě tří hlavních cen rozdali i ceny pro nejmladší účastníky. Tím se letos stal se svými 10 měsíci Sebastian Janča. Hlavní cenu – zájezd do Disneylandu si odnesl devítiletý Jan Souček z Plzně,“ uvádí Ivana Plecitá z oddělení cestovního ruchu.

Další zajímavou cenu „pohled na Plzeňsko ze vzduchu“ vyhráli sourozenci Lukáš a Eliška Buškovi z Horní Lukavice, kteří zároveň navštívili největší počet cílů –tj.21 z celkových 46.  

Na veletrhu se také uskutečnil křest kuchařské knihy „S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána“ od Mirky Kuntzmannové, kterou si zde bylo možno i zakoupit. Filmové příznivce pak potěšila „premiérová vlaštovka“ nového filmu „Cesta do lesa“ od Tomáše Vorla, který byl natáčen v našem kraji,“ doplňuje Václav Koubík radní pro oblast kultura, památková péče a cestovní ruch.

Hlavním lákadlem pro širokou veřejnost byla bavorská sobota. Nabídla prezentaci lidových řemesel a typického kulturního umění německých hostů, bavorské tradice, představení regionu a také místní kulinářské speciality. Po celou dobu veletrhu probíhaly degustace produktů Plzeňského Prazdroje a.s., ochutnávky regionálních potravin a kulinářských specialit z ostatních koutů Čech i zahraničí.

Motto letošního ročníku ITEP 2012 bylo: přijďte, poznávejte, ochutnávejte a nechte zrychlit I TEP vašeho srdce se tak povedlo beze zbytku naplnit.

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1003/7/7139/7139614_21c14c5025deb303d4b7e8944fcb4864/images/stafeta.jpg

                                                   všichni ocenění soutěže Prázdninová štafeta

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1003/7/7139/7139614_21c14c5025deb303d4b7e8944fcb4864/images/vitez.jpg

                                               vítěz Prázdninové Štafety - Honzík z Plzně s mladší sestrou

 

 

Petra Jarošová

tisková mluvčí Plzeňského kraje

Odbor kancelář hejtmana

Oddělení mediální komunikace, vnějších vztahů a marketingu

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·