8. ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni letos o měsíc dříve

20.09.2012 17:39

http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/7/7018/7018713_030d2b9f5eb1686f36ecf65c90c7d880/images/navstevnici.jpgPlzeň, 20. 9. 2012 – Tradiční veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2012 chystá pro návštěvníky příjemnou změnu. Startuje už v září v prostorech nové haly TJ Lokomotiva v Úslavské ulici v Plzni na Slovanech. Více než stovka vystavovatelů našich i zahraničních otevře své expozice ve dnech 20. - 22. 9. 2012 denně od 10 do 18 hod, v sobotu od 10 do 17 hodin.

Také letos si na 3. největším veletrhu cestovního ruchu v České republice přijdou na  své vyznavači všech druhů cestování a turistiky. Díky ITEPu mohou poznat různá místa v Plzeňském kraji, ale i České republice a zahraničí a získat o nich kompletní informace. Tradičně si z veletrhu odnesou mapy, cyklomapy, nabídky pobytů, hotelů, ubytování, cestovní brožury a další materiály cestovního ruchu.

„Prezentace veletrhu ITEP již v září umožní v mnohem širším měřítku využít přilehlé venkovní prostory haly, které mimo jiné zaručují bezbariérový přístup, dobrou dostupnost MHD i autem a parkovací možnosti. Pro širokou veřejnost je připraven pestrý doprovodný program, jako jsou soutěže, interaktivní zábava pro děti i dospělé, nácvik outdoorových aktivit: via ferrata, slackline-chůze po laně, horolezecká stěna, hrané pověsti a báje z Plzeňského kraje, ukázky tradičních řemesel českých i slovenských, kouzla, čáry a magie i tetování,“ jmenuje výčet lákadel veletrhu vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na KÚPK Alena Svobodová.

Během celého veletrhu zahrají dudáci, jazzmani, vystoupí mažoretky a další taneční skupiny. Výrazná expozice v rámci venkovních prostranství bude věnována kulturnímu potenciálu venkova Plzeňského kraje pod názvem „Venkovské Expo“. Jednotlivé Místní akční skupiny pomocí „puzzle“ složených z různých objektů, exponátů i produkci vytvoří pestrou mapu kraje. Součástí budou i tvůrčí dílny pro dětské návštěvníky. 

„Na veletrhu se také uskuteční křest kuchařské knihy „S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána“ od Mirky Kuntzmannové, kterou si zde bude možno i zakoupit. Filmové příznivce pak potěší „premiérová vlaštovka“ nového filmu „Cesta do lesa“ od Tomáše Vorla, který byl natáčen v našem kraji,“ doplňuje Václav Koubík,  radní pro oblast kultura, památková péče a cestovní ruch.

Hlavním lákadlem pro širokou veřejnost se jistě stane bavorská sobota. Dopoledne nabídne prezentaci lidových řemesel a typického kulturního umění německých hostů. Odpoledne bude patřit bavorským tradicím, představení regionu a také místním kulinářským specialitám. Po celou dobu veletrhu budou probíhat degustace produktů Plzeňského Prazdroje a.s., ochutnávky regionálních potravin a kulinářských specialit z ostatních koutů Čech i zahraničí.

Prvních deset vylosovaných úspěšných účastníků poznávací soutěže „Prázdninová štafeta“, bude slavnostně vyhlášeno v pátek odpoledne. Vítěz se může těšit na rodinný zahraniční zájezd do Disneylandu v Paříži, 2. cena je vyhlídkový let nad Plzní, 3. cenou je poukázka na nákup zboží v cyklocentru a připraveny jsou i ceny pro další vítěze.

Součástí veletrhu ITEP budou semináře na témata související s cestovním ruchem. Mezi přednášejícími se objeví zástupci agentury CzechTourism, šéfredaktor časopisu Travel Profi Ladislav Kovář a další.

Záštitu nad letošním veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj České republiky Kamil Jankovský a generální ředitel agentury CzechToursim Rostislav Vondruška.

CzechToursim  se na ITEPu bude prezentovat na dvou výstavních stáncích, kde mimo jiné představí webový portál „Kudy z nudy“- katalog tipů nejen na výlety. Portál www.kudyznudy.cz přináší milovníkům výletů za poznáním i netradičními zážitky přehled zajímavých aktivit a připravovaných akcí z celé České republiky. Zároveň seznámí návštěvníky s úspěšným projektem Czech Specials aneb Ochutnejte Českou republiku, který se snaží prostřednictvím kulinářských specialit představit a zatraktivnit turistické regiony. Dalším tématem pro prezentaci na letošním ITEPu bude lázeňství. 

Na celý veletrh včetně všech doprovodných akcí je vstup zdarma. Prožijte motto letošního ročníku ITEP 2012: přijďte, poznávejte, ochutnávejte a nechte zrychlit I TEP vašeho srdce.

Další informace, přihlášky i podrobný doprovodný program ITEPu 2012 naleznete na www.turisturaj.cz.

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/7/7018/7018713_030d2b9f5eb1686f36ecf65c90c7d880/images/zooexpozice.jpg

                         Návštěva expozice Zoo Plzeň na ITEP 2012-zprava: náměstek Ivo Grüner, hejtman Milan Chovanec

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/7/7018/7018713_030d2b9f5eb1686f36ecf65c90c7d880/images/konzul.jpg

                    V rámci ITEPu se hejtman seznámil při neformálním setkání s novým generálním konzulem Ruské federace

         Konstantinem Konstantinovichem Provalovem foto zleva : radní V.Šimánek , hejtman M.Chovanec; vpravo-K.K.Provalov

 

http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/7/7018/7018713_030d2b9f5eb1686f36ecf65c90c7d880/images/navstevnici.jpg

                                                                                    Návštěvníci na veletrhu ITEP 2012

 

 

Petra Jarošová

tisková mluvčí Plzeňského kraje

Odbor kancelář hejtmana

Oddělení mediální komunikace, vnějších vztahů a marketingu

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·