ChvÁla šansonu: Pocta životu benefiční koncert a vernisáž s aukcí obrazů ve Velké synagoze v Plzni

Dne 12. května 2024 od 18:00 hodin se ve Velké synagoze v Plzni odehraje nezapomenutelný kulturní večer spojující hudbu, umění a dobročinnost. ChvÁla šansonu Pocta životu přinese nejen umělecký zážitek, ale i zapojení do projektu Život v kufříku. Hlavním hudebním a uměleckým bodem večera bude koncert šansonů francouzských a českých ikon tohoto žánru v podání zpěvačky Ály Ptáčníkové a klavíristky Veroniky Ptáčkové.

Poctu životu podtrhne i výstava autorských děl zpěvačky, která je zároveň malířkou. Její akvarelové obrazy vynikají zářivými barvami, silnou energií a živostí. Sama autorka vybere několik svých děl, které budou v rámci večera dány do aukce.

Celý večer bude protkán emocemi a solidaritou s cílem podpořit aktivitu nadace Život v kufříku a jejím propojení s plzeňským novorozeneckým oddělením Mulačovy nemocnice.
Projekt Život v kufříku se zaměřuje na odložené novorozence v porodnicích a následnou podporu jejich hledání vlastní identity. „Kufříky obsahují první oblečení, ručně vyráběné hračky, první fotografie dětí a vlídná slova ošetřujícího personálu. Pro tyto děti jsou tak uchované vzpomínky na první chvíle jejich života“, uvádí Karolína Kapitánová, výkonná ředitelka nadačního fondu La vida loca. www.zivotvkufriku.cz.

Tým novorozeneckého oddělení Mulačovy nemocnice v Plzni projevil velký zájem o zapojení se právě do tohoto projektu. Počáteční investice činí 45.000 Kč. Na tuto částku se rozhodla hlavní organizátorka celého večera Ála Ptáčníková přispět výtěžkem ze vstupného a z aukce obrazů.
Večerem provede známý plzeňský moderátor Petr Jančařík, který tak podpoří živou atmosféru koncertu svým jedinečným moderátorským uměním.
„Druhá květnová neděle je oslavou všech maminek. Přijďte na výjimečný koncert a spojte tak kulturní zážitek s dobročinnou akcí“ zve na koncert Plzeňačka Ála Ptáčníková.

Vstupenky zakoupíte na portálu GoOut.


Zdroj:

Bc. Renáta Vítová, DiS.
jednatelka
www.revitta.cz