Oslavte mezinárodní den spodního prádla, který připadá na 3. dubna

Kromě mezinárodních dnů jako je den dětí, den úsměvů, den polibků a dalších, existuje i mezinárodní den spodního prádla, který se celosvětově slaví 3. dubna. Znáte historii spodního prádla? A jak si tento den užít a využít jej například pro oživení vztahu?

Historie spodního prádla sahá až do dalekého starověku, kdy se nosily bederní roušky, které chránily muže před úrazy a zimou. Dámy pro změnu nosily primitivní podprsenky zahalující prsa. Ve středověku bylo spodní prádlo určeno především mužům. Ženy ho nosily zejména v období menstruace. Zajímavostí je, že první dámské kalhotky byly určené pro prostitutky.

„Spodní prádlo ženy nosily jen v období menstruačního cyklu a mohly si ho dovolit jen ženy z aristokratických kruhů. První kalhotky nebyly vůbec o estetice, protože byly dlouhé až ke kolenům,“ říká Ilona Bittnerová, zakladatelka specializovaného e-shopu Maluna.cz.

V období renesance se pak objevily první unisex košile a spodky s délkou ke kolenům. Do této etapy se datuje také vznik podvazkových pásů. Z počátku je nosili muži, protože podvazky přidržovaly punčochy. Jakmile se staly součástí ženského oděvu, byly považovány za zbraň ke svádění. A první sexy prádlo bylo na světě. Dámské spodní prádlo zažilo revoluční změnu na začátku 20. století, kdy se začalo upouštět od sešněrovaných nepohodlných korzetů. Za první podprsenku vděčí ženy americké spisovatelce Caresse Crosby, která si pod šaty oblékla podprsenku vytvořenou dvěma svázanými kapesníčky.

Ale i co se týče pánského spodního prádla, tak nastaly výrazné změny. Ve 30. letech 20. století existoval spodní „overal“ z pleteniny, který sahal od zápěstí až ke kotníkům. Byl jedním z prvních průmyslově vyráběných kusů spodního prádla, který kladl důraz spíše na teplo než na pohodlí. „Ve stejné době se mezi muži rozšířilo i nošení boxerek, které byly původně určeny na léto pro pěší vojsko. Postupem času se nabídka pánského spodního prádla obohatila o trenky, slipy, ale také tanga nebo jocksy,“ říká Ruslan Skopal ze sítě prodejen a internetového e-shopu Trenýrkárna.cz.

I díky nástupu moderních technologií se dnes vyrábí spodní prádlo z kvalitních materiálů. „Například z bavlny, krajek, hedvábí, šifonu, lycry, saténu, ale třeba i z hypoalergenních materiálů, které jsou ideální pro citlivou pokožku, protože snižují riziko alergických reakcí a podráždění,“ říká Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx.

„Spodní prádlo dnes představuje symbol erotična, intimity a sexuality. Některé modely zdůrazňují tělesné křivky a jsou navrženy tak, aby se z nich stalo koření partnerských vztahů. Jedná se také o módní doplněk a možnost sebevyjádření,“ říká Ruslan Skopal, spolumajitel Trenýrkárna.cz


3 tipy, jak oslavit Mezinárodní den spodního prádla


Oblečte si sexy prádlo
Mnoho žen, které vlastní krásné spodní prádlo, ho nechává schované ve skříni a oblékne ho pouze pro zvláštní příležitost. A právě v tento den jej můžete s přehledem vytáhnout. Sáhněte do šuplíku a vyberte si hezký hedvábný set s krajkou a noste ho celý den. I když pod oblečením nebude vidět, budete se cítit žensky.

Pořiďte si nové kousky
Zamiřte do obchodu či e-shopu, kde se specializují na spodní prádlo a nakupte si nové moderní kousky. Ať už jste s partnerem krátce nebo dlouho, tohle může být skvělá příležitost, jak oživit váš vztah. A pokud jste single, tak vám zvýšené sebevědomí může pomoci se s někým seznámit.

Obdarujte spodním prádlem protějšek
V tento den je také ideální čas, kdy můžete svoji drahou polovičku překvapit pěkným spodním prádlem. Dáte mu tak najevo, co pro vás znamená. Můžete tak posílit svůj vztah, a vybudovat si pěknou společnou tradici.


Zdroj:

Klára Procházková

ASPEN.PR s.r.o.
www.aspen.pr