Lásku, sex a touhu si můžete užívat po šedesátce, sedmdesátce i později. Vyšla knižní novinka Sex po šedesátce

Marie de Hennezel, uznávaná francouzská psycholožka, psychoanalytička a spisovatelka se svým průvodcem sexualitou po šedesátce dobyla Francii, USA i další země. A nyní se s ní mohou seznámit a inspirovat i české ženy, kniha Sex po šedesátce vychází nyní poprvé v českém jazyce.

Kniha Sex po šedesátce připomíná deník. Deník ženy, která patří k emancipované generaci, jež byla v mládí hybatelem sexuální revoluce a která tuší, že milování v sedmdesáti sice nebude stejné jako ve třiceti, ale nemá chuť se sexu vzdát. „Jsme připraveni přijít na něco nového,“ hlásá Marie de Hennezel a prostřednictvím mnoha otevřených rozhovorů se staršími Francouzkami a Francouzi odhaluje množství tipů, jak si po šedesátce užít bohatý a uspokojivý sexuální život.

„Tajemství a hloubku milostného života stárnoucích lidí mapuje francouzská psycholožka směle i decentně zároveň. Zve čtenáře, aby se s ní vydali na cestu, na níž toto neprobádané téma zkoumá skrze setkání s lidmi, čtení knih a článků, vlastní úvahy, ale i odbočky do vzdálených říší tantry a dalších východních erotických umění. Pokud vás zajímá pomalejší, emocionálnější sexualita bez tlaku na výkon, neváhejte toto pozvání přijmout. A nezáleží na tom, zda vám už bylo šedesát,“ říká Ilona Bittnerová z vydavatelství Maluna.

V knize se dočtete například, čím to je, že někteří lidé prožívají nejlepší sex svého života až po šedesátce. Jak vypadá „pomalá sexualita“ a jak zažít opravdové propojení s partnerem – a to i bez erekce. Proč erotická intimita, po níž mnozí touží, ale málokdo jí dosáhne, vyžaduje naprostou změnu myšlení. Proč se vyplatí nechat milování volný průběh a zapomenout na staré fantazie. Proč se vykašlat na „kult mládí“ a místo starostí s vráskami pěstovat vnitřní mladistvost.

Kniha je již nyní k dispozici na www.maluna.cz a ve vybraných knihkupectvích za cenu 379Kč.

O autorce
Marie de Hennezel je francouzská psycholožka, psychoanalytička a spisovatelka. Působila jako klinická psycholožka v sociálních službách i na psychiatrickém oddělení, věnovala se psychologické podpoře lidí umírajících na AIDS. Zasadila se o zřízení prvního oddělení paliativní péče ve Francii, na němž pak roky působila, a ministerstvem zdravotnictví byla pověřena zvyšovat povědomí o tom, jak zlepšovat podmínky lidí na konci života. Její kniha Smrt zblízka: umírající nás učí žít s předmluvou Françoise Mitterranda byla přeložena do více než 20 jazyků.


Zdroj:

Klára Procházková

ASPEN.PR s.r.o.
www.aspen.pr