Zima se naplno vrátila na české hory. Proč tam kromě lyží vyrazit tento nebo příští víkend?

Milovníky lyží, snowboardů i zasněžené horské přírody určitě potěšilo aktuální počasí. České a moravské hory zasypaly desítky centimetrů nového sněhu. Anytime přináší několik tipů, kam vyrazit. A co jiného zažít kromě radovánek na sněhu, prostě si hory maximálně užít.


Krkonoše: Pec pod Sněžkou
Najdete zde sjezdovky na obou stranách malebného údolí s výhledem na nejvyšší českou horu a krkonošské hřebeny. Pec pod Sněžkou je horské středisko s rozvinutou turistickou infrastrukturou, 14ti kilometry sjezdovek všech obtížností, a nadto Funline s klopenými zatáčkami, terénními vlnami a tunelem. Najdete tu také trať obřího slalomu s časomírou. Freestyle si mohou vyzkoušet zkušení i začínající lyžaři ve skvěle upravovaném funparku na sjezdovce Zahrádky.

V sobotu 20. ledna se zde bude konat již 16. ročník skialpových závodů Noc Tuleních pásů a bohatého doprovodného programu SkialpujFest. V populárním KlonDike music clubu si můžete v pátek 19. 1. zatančit na DJ Jamira a jeho sedmdesátky v rytmu funky a diska, v sobotu 27. 1. pak na hvězdné Monkey Business.


Krkonoše: Špindlerův Mlýn
Občas se mu přezdívá český Aspen. Největší české horské středisko nabízí kromě moderního lyžařského areálů, také spoustu jiných aktivit mimo lyžování. Letos si zde můžete vychutnat dvě zbrusu nové sjezdovky. Milovníci sjezdu či snowboardu se mohou těšit na červenou sjezdovka „Přehradní“, která vede od horní stanice Hromovky, a „Lesní“ na Medvědíně. Skiareál Špindlerův Mlýn tak nově nabízí lyžařům zhruba 2,5 kilometru nových tratí, které tvoří základ budovaného propojení mezi Sv. Petrem a Medvědínem. Celkem se zde můžete vyřádit na 27 km sjezdovek. Když se spojí mráz s protékající vodou na skalách nebo s vodopády, vznikne v Labském dole umělecké dílo. Na tomto ledovém vodopádu si během ledna můžete, po předchozí rezervaci, zcela legálně “zalézt”.

Šumava: Železná ruda – Špičák a Kvilda
Největší šumavské Špičák nabízí skvělé možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty. Nabízí 9 km sjezdovek, místní raritou je nejprudší česká sjezdovka Šance. Na běžkách či pěšky můžete vyrazit i ke kouzelným šumavským ledovcovým jezerům, Černému a Čertovu.

V jiné části Šumavy, na Kvildě, pak můžete zažít lyžování trochu jinak. V sobotu 27. 1. se můžete obléci do retro sportovního oblečení a vydat se bílou stopů na dřevěných jasankách na akci 34. ročník Veteránski Župy Josefa Šimona Alše – Lyžce. A nebo se na tuto událost přijít podívat a navštívit i doprovodný program a zázemí v Obecním sále na Kvildě.

 


Zdroj:

Klára Procházková

www.aspen.pr