Jeden z pasažérů tramvaje si s sebou vezl nevšední společnost

S omotaným hadem okolo krku cestoval MHD.

Uvěřit vlastním očím ani nemohli v sobotu po poledni cestující tramvaje č. 4.“ Jeden z pasažérů si s sebou vezl nevšední společnost, která budila obrovskou pozornost. Živého hada vinoucího se mu kolem krku. Na hlášení o „podivném“ cestujícím zareagovali strážníci. Zastihli jej akorát v zastávce MHD Sokolovská, to už stál venku. Po poučení o dodržování podmínek přepravy živých zvířat MHD 53letý muž zamířil pěšky domů.

Posprejoval obrubník.

Muž v podřepu, který cosi sprejoval na obrubník u okraje silnice, zaujal pozornost strážníků městské policie, kteří v pátek ve večerních hodinách projížděli okružní křižovatkou Částkova x náměstí Generála Píky. Hlídka mladého „tvůrce“ posléze omezila na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestného činu předala Policii ČR. Ve svém jednání, kdy vytvořil nápis o velikosti 25×60 cm nespatřoval údajně nic špatného.

Radní pro bezpečnost absolvoval část směny se strážníky.

Člen Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer strávil se strážníky stanice Územně strážní služby část jejich čtvrteční odpolední směny. Společně prošli několik míst v centru města. Rozšířit si chtěl povědomí o zkušenostech a činnosti městské policie ve vztahu k osobám žijícím na pokraji společnosti. Přitom využil příležitosti a s lidmi bez domova si pohovořil o jejich životní situaci a možnostech, které by mohly vést k jejímu zlepšení.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz