Děti zdolávaly bahno i další překážky s nadšením

Vodní příkop, tahání pneumatiky nebo plazení se pod maskáčovou sítí, to jsou jen tři z celkem sedmnácti překážek, které museli zdolat účastníci oblíbeného závodu Škodaland Race Junior. Největší dětský překážkový běh v republice se konal o víkendu 24. a 25. června v multifunkčním areálu Škodaland u borské přehrady.

Jednalo se již o šestý ročník tohoto náročného běhu pro děti od čtyř do třinácti let, který pořádá zapsaný spolek Kukačky ve spolupráci s třetím plzeňským obvodem. „Letošního ročníku se zúčastnily téměř čtyři stovky závodníků, kteří tentokrát zdolali trasu dlouhou 1700 metrů,“ prozradil Michal Boháček ze spolku Kukačky.

Závod zahájil starosta „Trojky“ David Procházka s místostarosty Ondřejem Ženíškem a Ladislavem Novým. „Jsem velmi rád, že se opět podařilo zvednout ze židlí a sedaček tolik dětí, které opustily své počítačové hry a mobilní aplikace a přišly si k nám do Škodalandu zasportovat. Proto je pro mě vítězem každý z těchto malých závodníků,“ říká David Procházka.

Každému závodníkovi se měřil čas. Tři nejlepší chlapci a tři nejlepší dívky z každé kategorie stanuli na stupních vítězů s vybojovaným pohárem. S prázdnou ale neodešel nikdo, každý zaregistrovaný závodník obdržel jojo, drobné dárky a medaili. Putovní pohár starosty třetího městského obvodu si odnesl závodník s absolutně nejlepším časem. Tím se letos stal Tomáš Minařík s časem 05:19,4 minuty.

„Klobouk dolů před některými výkony, já bych se z takového závodu dostával několik dní,“ přiznal s úsměvem místostarosta Ondřej Ženíšek, když předával pohár největšímu borci soutěže.

Místostarosta Ladislav Nový se zapojil a zdolal kompletní trasu s celou rodinou. Do Škodalandu dorazil také o den dříve, kde zde měly svůj závod děti s autismem. „Byla to skvělá akce a gratuluji všem, co trať úspěšně absolvovali, podali perfektní výkony,“ blahopřál místostarosta.


Zdroj:

Mgr. Miroslav Knotek

Pověřený vedoucí oddělení organizačního a tiskového

umo3.plzen.eu