V souboji dračích lodí na koupališti Michal zvítězil tým Střední policejní školy v Sokolově

HC Energie Karlovy Vary na vodě těsně porazila HC Baník Sokolov.

Stovky návštěvníků a fanoušků poháněly závodníky na třísetmetrové trati závodu dračích lodí 2. ročník unikátní akce připravila na vodní ploše koupaliště a kempu Michal u Sokolova společnost Sokolovská uhelná a SUAS GROUP. V závodě 11 přihlášených posádek z celého regionu bral zlato tým Střední policejní školy v Sokolově. V klání HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov zvítězili po úvodní remíze napodruhé velmi těsně karlovarští hokejisté.

Po symbolickém rituálu probuzení draka následovala série rozjížděk, ve kterých se postupně do finále propracovaly tři týmy. Nakonec v boji o zlato zvítězil tým Střední policejní školy v Sokolově v čase 54,61 sekundy.  Kapitán vítězného týmu a pedagog Jan Kolář ocenil výkon každého jednotlivce: „Někteří členové posádky jeli úplně poprvé, přesto jsme to dohromady skvěle zvládli.“ Na druhém místě skončili závodníci Fitness URAL Sokolov a třetí místo obsadila posádka Zpracovatelského úseku Sokolovské uhelné.

Návštěvníci areálu i fanoušci mohli během závodů přispět Nadačnímu fondu Františka Štěpánka na léčbu malé toužimské holčičky Nelinky, ale také se seznámit s činností skautského centra „Dýmka“ z Habartova. Podle slov většiny z nich se mnozí vydají
na závody dračích lodí i příští rok.


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková

tisková mluvčí

www.suasgroup.cz