Medailisté Her X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 převzali ceny od vedení kraje

Mladí olympionici, kteří na letní olympiádě získali některou z medailí, převzali v karlovarské Becherově vile ocenění od vedení kraje za úspěšnou reprezentaci regionu. Olympiáda dětí a mládeže se konala během posledního červnového týdne v Olomouckém kraji a naši sportovci v jednotlivých disciplínách vybojovali 15 medailí. Ceny dostali také trenéři olympioniků.

Finanční šeky a volné vstupy na utkání HC Energie Karlovy Vary, FK Baník Sokolov a VK ČEZ Karlovarsko předal sportovcům hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek společně s dalšími zástupci vedení kraje a krajské organizace České unie sportu. „Chceme vám především poděkovat za skvělé výsledky na olympiádě a medailové zisky pro Karlovarský kraj. Ať se vám daří a plníte si své sportovní sny a plány i v budoucnu,“ popřál mladým talentům hejtman Petr Kulhánek.

Ocenění sportovci:

Dub Daniel

Karate Klub Tygr K. Vary z.s.

Zlatá                karate               kumite jednotlivci          dorostenci  -60 kg

Bronzová          karate               kumite team                 dorost

Hrdličková Lucy

Karate Klub Tygr K. Vary z.s.

Zlatá                karate               kumite jednotlivci          dorostenky -52 kg

Bronzová          karate               kumite team                 dorost

Sluka Kryštof

Champions team z.s.

Zlatá                karate               kumite jednotlivci          starčí žáci -50 kg

Bronzová          karate               kumite team                 starší žactvo

 

Krejčová Tereza

TK Slavia Plzeň

Zlatá                tenis                 dvouhra                       starší dívky

 

 

 

Peterka David

SK Petřín Plzeň

Zlatá                cyklistika                      dráha 500 m pevný start           kadeti

Stříbrná            cyklistika                      dráha – scratch             kadeti

 

Fischerová Tereza

SKP Union Cheb

Stříbrná            atletika             výška               mladší žákyně

 

Brožíková Rozálie

Slovan Karlovy Vary

Bronzová          plavání             50 volný způsob        dívky ročník 2009

 

Issayev Angelina

KK Tygr Karlovy Vary

Bronzová          karate               kumite jednotlivci          starší žákyně -47 kg

Bronzová          karate               kumite team                 starší žactvo

 

Štecová Kateřina

Champions team z.s.

Bronzová          karate               kumite jednotlivci          dorostenky +52 kg

Bronzová          karate               kumite team                 dorostenky +52 kg

 

Tirala Radek

SKP Unitop Březová

Bronzová          karate               kata jednotlivci dorostenci

Bronzová          karate               kumite jednotlivci          dorostenci +60 kg

 

 

 

Bronzová          karate               kumite team                 dorost

 

Le Duc Tri

TJ Lokomotiva Cheb

Bronzová          judo                 turnaj jednotlivců          starší žáci -55 kg

 

Brož Matyáš

SKP Hvězda Karlovy Vary

Bronzová          karate               kumite team                 starší žactvo

 

Kašík Klaudia

KK Tygr K.Vary z.s.

Bronzová          karate               kumite team                 starší žactvo

 

Ocenění trenéři, kteří sportovce trénují celý rok ve sportovním klubu (pouze za 1. – 3. místo):

Miroslav Boguský, karate

Jan Ruth, karate

Marek Šír, karate

Daniel Pekuniak, karate

Daniel Krhut, karate

Václav Novák, cyklistika

Hana Jedličková, tenis

Julie Langmaierová, atletika

Aleš Pachta, plavání

Martin Mikliš, judo

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz