Spolupráce kraje s významnými zaměstnavateli přispívá k prosperitě regionu

Diskuze nad iniciativou vedoucí k propojení absolventů technických oborů v regionu s ambicemi dalšího růstu a budoucími investicemi skupiny Wabtec patřila k hlavním zájmům hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka při jeho středeční návštěvě společnosti FAIVELEY TRANSPORT CZECH. U tohoto významného regionálního zaměstnavatele si prohlédl výrobu, která odpovídá nejmodernějším výrobním standardům. Jednal i s prezidentem společnosti Wabtec Transit  Lilianem Leroux.

V Plzeňském kraji zaměstnává Wabtec téměř 1 000 zaměstnanců ve dvou závodech v Plzni a Nýřanech. Odtud jsou dodávány jejich výrobky společnosti do celého světa včetně plzeňského regionu. Využity jsou v prostředcích městské hromadné dopravy a v regionálních vlacích, které jsou osazené Wabtec klimatizacemi, pantografy (mechanická zařízení, která umožňují výsuvný pohyb a několikanásobné zvětšení své délky v jednom směru) a dalšími elektromechanickými výrobky.

„Je to jedna z mála firem, která není napojena na automotive segment, a proto je pro nás významným hráčem do budoucna. Věnuje se věcem, jako je čistá mobilita, tzn. elektrické autobusy, trolejbusy, vlaky – tedy moderním dopravním prostředkům budoucnosti. Proto bude tato firma v následujících letech patřit k významným zaměstnavatelům a hráčům na poli zaměstnanosti Plzeňského kraje,“ komentoval návštěvu společnosti Wabtec hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a dodal: „S prezidentem společnosti Lilianem Leroux jsme hovořili i možnostech spolupráce zaměřené na Ivano – Frankivskou oblast na Ukrajině, ať už dodavatelsky anebo v oblasti lidských zdrojů. Tématem byla i podpora kraje směrem k technickému vzdělávání tak, aby měly zdejší firmy možnost využít technicky vzdělaných absolventů pro svůj další vývoj a růst.“

Skupina Wabtec, do které patří i FAIVELEY TRANSPORT CZECH, je předním světovým výrobcem systémů a digitálních řešení pro nákladní a osobní železniční přepravu. Wabtec čerpá z více než 150 let historie zkušeností a udává směr v oblasti dopravy na všech kontinentech, např. se svým vysokorychlostním pantografem drží od roku 2007 světový rekord 574,8 km/h, kterého dosáhl vlak TGV ve Francii.


Zdroj:

Ing. Helena Frintová

oddělení mediální komunikace

www.plzensky-kraj.cz