Spolupráce kraje s věznicí v Plzni

Borská věznice se bude starat o ložní prádlo na ubytovně pro uprchlíky z Ukrajiny.

Poslední týden v dubnu odstartovala spolupráce Plzeňského kraje, provozovatele ubytovny pro uprchlíky válečného konfliktu z Ukrajiny, a Věznice Plzeň. Předmětem dohody je praní veškerého ložního prádla pro ubytovnu v Plzni. V rámci osobní návštěvy věznice v Plzni se na spolupráci domluvili hejtman Rudolf Špoták a ředitel Věznice Plzeň Pavel Kopačka.

Spolupráce Plzeňského kraje a Věznice Plzeň (Česká republika – Vězeňská služba ČR) je podepsána až do dubna 2023, jde o praní, sušení, žehlení, mandlování a škrobení vybraného druhu ložního prádla, které Plzeňský kraj využívá pro ubytovnu pro uprchlíky z válečné oblasti v Čechově ulici v Plzni. Kapacita ubytovny je více než 200 lůžek, v současné době je obsazeno zhruba do 150 z nich. Maximální výše zakázky dle smlouvy je 200 tis. Kč

„Dvakrát měsíčně bude Věznice Plzeň prát ložní prádlo pro krajskou ubytovnu, kde jsou ubytování uprchlíci, kteří přišli z Ukrajiny. Považuji spolupráci se složkami záchranného systému za ověřenou, proto jsme se rozhodli domluvit tuto činnost také s ozbrojenými složkami. V tomto případě s vězeňskou službou. Spolupráce s organizacemi z veřejného sektoru považujeme za důležitou,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Hejtman také v rámci spolupráce s Věznicí Plzeň navštívil její prostory a setkal se se zástupci vedení zařízení. Hovořilo se především o provozu věznice, spolupráci věznice s firmami, které zaměstnávají vězně, a také o zaměstnanosti, vzdělávání a volnočasových činnostech vězňů.

„Jsme samozřejmě rádi, že Věznice Plzeň může pomoci. Tato zakázka má navíc i výchovný vliv na zaměstnané odsouzené, kterým práce pro potřebné umožňuje zažívat pozitivní pocit důležitosti toho, co dělají,“ uvedl ředitel Věznice Plzeň Pavel Kopačka.


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

tisková mluvčí

www.plzensky-kraj.cz