Nález pohřešované. První pomoc seniorovi. Nezvládl nápor alkoholu

Strážníci nalezli pohřešovanou školačku.

V úterý po deváté hodině ráno byla městská policie požádána Policií ČR o spolupráci při pátrání po pohřešované nezletilé dívce. K jejímu nalezení postačilo městským policistkám pouhých devět minut od vyslechnuté pátrací relace. Dle informací z udaného popisu ji poznaly při obchůzce v okolí Hlavního vlakového nádraží Plzeň. Hlídka předala školačku policistům ČR, od nichž si ji vzápětí převzala babička.

 

Jen díky lidské všímavosti  se dostalo seniorovi potřebné  první pomoci.

Poděkování za svoji všímavost a rychlou reakci si zaslouží zdravotní sestřička, která poskytla okamžitou první pomoc staršímu muži ležícímu v bezvědomí na  chodníku v Plzni na Borech. Motorizovaná hlídka městské policie zahlédla, jak žena u muže klečí. Rychle proto zastavila a začala zjišťovat, co se stalo. Muž byl zraněný v obličeji, nereagoval na podněty a nekomunikoval. Společnou pomocí se podařilo seniora přivést k vědomí. Strážník vypomohl také s ošetřením poranění. Záchranáři si muže převzali do své péče  a převezli jej do nemocničního zařízení.

 

Nezvládl nápor alkoholu, pokusil se napadnout strážníka ve volnu.

Na podnapilého výtržníka narazil strážník v osobním volnu, který procházel po Americké ulici. Opilý 19letý mladík udeřil pěstí do výlohy obchodu a když došel na zastávku MHD, začal čekající cestující slovně napadat. Strážník mladíka upozornil, aby zanechal protiprávního jednání a prokázal se mu služebním průkazem. Jenže muž jeho upozornění neakceptoval, naopak byl agresivnější a pokusil se  jej napadnout. Rány mířící do obličeje strážník vykryl. Po nevydařeném útoku se dal  mladík na útěk.  Daleko se ale nedostal, v Goethově ulici byl dostižen a zpacifikován. Na pomoc strážníkovi mezitím dorazili uniformovaní kolegové, kteří mladíkovi vzhledem  ke stálé agresi nasadili pouta a převzali si jej k dalším úkonům.


Zdroj:

Jana Pužmanová

Tisková mluvčí Městské policie Plzeň

www.mpplzen.cz