Kradl nápoje. Strážníci spolu s policisty a záchranáři oživovali obsluhu čerpací stanice

Celostátně  hledaný muž  kradl v obchodě nápoje.

Bez peněz chtěl  v neděli dopoledne nakupovat v obchodě v Těšínské ulici 48letý muž. V regálech na prodejní ploše jej zlákaly alkoholické nápoje. Ty uschoval  do batohu a prošel pokladní zónou bez jejich zaplacení. Daleko se ale s ukrytým nákupem nedostal. Zadržel jej pracovník ostrahy, který jeho počínání po celou dobu bedlivě sledoval. Přivolaní strážníci  odhalili, že pronesl pokladnou zboží  v hodnotě přes devět stovek korun. Během prověřování v policejních evidencích vyšlo najevo, že „zlodějíček“ figuruje v seznamu osob v celostátním pátrání. Kolegové z PČR si muže převzali k dalšímu šetření.

 

Strážníci spolu s policisty a záchranáři oživovali obsluhu čerpací stanice.

V sobotu po půl třetí ráno chtěli strážníci městské policie ze  služebny Bory načerpat pohonné hmoty do služebního vozidla u čerpací stanice v Domažlické ulici. Výdejní stojany byly však vypnuté, po krátkém vyčkávání se tedy vydali obsluhu najít. Po chvíli ji uviděli bezvládně ležet uvnitř uzamčené provozovny. Aby se dostali dovnitř, vysadili křídlo posuvných dveří. Muž ležící na zemi nedýchal, u postiženého obnovili strážníci průchodnost dýchacích cest a začali  s resuscitací. V nepřímé masáži srdce pokračovali i po příjezdu policistů s defibrilátorem. Přístroj ale léčebný výboj nedoporučil. Proto společně s policisty nepřestávali s oživováním, než si muže převzali do své péče záchranáři. Ti jej po úspěšném obnovení základních životních funkcí transportovali do nemocničního zařízení na oddělení emergency.

 

Kopl do odpadkového koše, za rozbití ponese následky.

V sobotu zhruba dvě hodiny po půlnoci zpozorovala projíždějící hlídka městské policie partičku mladých lidí v Jungmannově ulici. Přitom zahlédla, jak jeden z přítomných mužů skočil a kopl do odpadkového koše. Ten spadl na zem a kamenný obal se rozbil na několik částí. Strážníci okamžitě zastavili služební vozidlo a situaci začali řešit. 22letý muž, který byl evidentně pod vlivem alkoholu, se za své jednání omlouval. Hlídka případ zadokumentovala a předá jej k dořešení přestupkové komisi ÚMO Plzeň 3, která kromě pokuty uloží mladíkovi i náhradu majetkové škody.

 

Podnapilý hoch nadýchal přes jedno promile.

V sobotu hodinu po půlnoci provedla hlídka městské policie namátkovou kontrolu hudebního klubu v centru města. Při ní zjistila přítomnost  podnapilého mladistvého. Dechovou zkouškou mu byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 1,16 promile. Strážníkům 16letý chlapec sdělil, že popíjel v provozovně a zároveň identifikoval obsluhu, která mu jej měla podat. Mladistvého si na místě vyzvedl zákonný zástupce a jeho případ  bude postoupen k řešení orgánu sociálně právní ochrany dětí. Podezřením, že obsluhující personál nedodržel zákaz podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let, se bude zabývat správní orgán.

 

Strážníci  si “posvítili na  původce“  černých  skládek.

V posledních dnech městská  policie řešila několik událostí spojených s porušením zákona o odpadech.  Ve čtvrtek  20. ledna  vpodvečer přistihli  strážníci ze stanice Územně strážní služby na rohu ulic Poděbradova  a Kotkova 15letého chlapce, který ukládal krabice s papíry mezi kontejnery. Strážníci jej poučili, jak správně s odpadem nakládat a vše řádně zadokumentovali.

Dalším případem se zabývali v sobotu strážníci v Plzni  ve Skvrňanech. Po  druhé hodině odpolední obdrželi  oznámení o odkládání objemného odpadu ke kontejnerům v Lábkově ulici.  Zde zastihli 37letou ženu, která  vypověděla, že  vyklízí  byt a přiznala, že nepořádek pochází od ní.  Na odvoz roštu z válendy, koberce, několika lamino desek a dalšího odpadu si údajně chtěla v dalších dnech najmout vozidlo. Záležitostí se bude dále zabývat Odbor životního prostředí a dopravy ÚMO Plzeň 3.

 

Utekla z nemocnice.

 V sobotu vpodvečer byla městská policie požádána o pomoc při hledání ženy, která odešla z nemocnice a může být v ohrožení života kvůli sebevražedným sklonům. Operační strážník na lince 156 obdržel informaci o tom, kde by se měla žena pohybovat a na místo ihned vyslal hlídku. Ta 49letou ženu rychle nalezla a doprovodila ji nazpět do zdravotnického zařízení.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz