Krádeže se nevyplácí

Dne 25. 11. 2021 ve 14:40 hod. prováděla hlídka MP Plzeň – SÚSS hlídkovou činnost v podchodu Hlavního vlakového nádraží v Plzni, kde zaslechla z davu lidí volání: „Zloděj, chyťte ho, je celý v bílém a utíká dolů směrem k hlavnímu vchodu“. Toto byl impuls pro strážníky, aby ihned zakročili a běželi směrem před hlavní budovu nádraží. Kolemjdoucí občané strážníky směrovali, tam, kam viděli běžet podezřelou osobu. Strážníkům se nakonec podařilo muže dostihnout na Americké tř. v blízkosti prodejny Lidl. Svědci celé události poté poskytli strážníkům informace o celé věci. Jelikož vzniklo podezření z trestného činu byl celý případ, včetně podezřelého předán k dořešení PČR.

Ještě týž den, ve večerních hodinách byla hlídka MP Slovany vyslána do prodejny Albert na Koterovské ul. v Plzni. Zde mělo dojít ke krádeži zboží. Při následné lustraci podezřelé osoby bylo zjištěno, že muž je v požadavcích PČR. Krádež v hodnotě 107 Kč se muži tedy nevyplatila.  Na svou obranu uvedl, že měl hlad a neměl peníze, protože jej v červenci propustili z vězení. Muž byl odvezen na OO PČR Plzeň – Slovany, kde si jej převzali policisté k dořešení.

O den později 26.11.2021 v dopoledních hodinách strážníci předali PČR ještě jednu osobu, která byla v jejich požadavcích. Jednalo se o muže, který přecházel mimo přechod pro chodce a hlídka MP v této osobě poznala hledaného muže, což se následně potvrdilo. Poté byla podezřelá osoba převezena na OO PČR Plzeň střed, kde si ji rovněž převzali policisté.


Zdroj:

Bc.Andrea Vlčková, DiS.
Metodik prevence kriminality

www.mpplzen.cz