Strážníci Městské policie Plzeň trasují. Zmatená bloumala po Lochotíně. Teenager poškodil vozidlo

Strážníci navázali na předchozí spolupráci s hygieniky a pomáhají  znovu  trasovat.

Už více než týden pomáhají strážníci Městské policie Plzeň krajské hygienické stanici s trasováním rizikových kontaktů osob nakažených koronavirem. Městskou policií bylo k to mu vyčleněno prozatím  šest  strážníků z Odboru analýzy a prevence kriminality, kteří mají s trasováním  již  předchozí zkušenost.  K nim se na začátku příštího týdne připojí ještě další  zaměstnanci městské policie.

 

Z kapsy u kalhot  muži  „čněla“  zbraň.

Mezi stánky na náměstí  Republiky jde muž a  v zadní kapse kalhot  má zbraň, toto hlášení přijal  v úterý před půlnocí  na lince 156 operační strážník.  Hlídky městské policie  k místu  okamžitě vyrazily.  Oznamovatel  na ně čekal u Riegrovy ulice  a nahlásil jim  směr, kterým se muž  se zbraní dále vydal. Strážníci dotyčného zastihli v Sedláčkově ulici. Třiatřicetiletý Plzeňan se strážníky  spolupracoval. Ke zbrani samotné bylo zjištěno, že se jedná o flobertový revolver. Svého pochybení, že  zbraň nosí viditelně, si  byl muž vědom.  Dále se ukázalo, že  je podezřelý ještě   z nesplnění další povinnosti, a to že  neohlásil nabytí vlastnictví ke zbrani u příslušného útvaru policie. Strážníci zbraň muži odebrali  a věc postoupí k dořešení  přestupkové komisi.

 

Strážníci pomohli  zraněné  seniorce.

Seniorce, která se po pádu zranila, pomohli v úterý strážníci na Lochotíně.   Ke zranění ženy došlo u fakultní nemocnice. Strážníci právě  kontrolovali parkování  nad  vjezdem do nemocnice a všimli si ležící  ženy v zálivu autobusové zastávky. Okamžitě k ní doběhli  a zjistili, že si žena pravděpodobně důsledkem pádu zlomila nohu. Aby seniorka neprochladla, přikryli ji izotermickou fólii. Po příjezdu   sanitky ženu pomohli strážníci záchranářům naložit  do vozu.

 

Zmatená žena bloumala po Lochotíně.

Ve středu  v dopoledních hodinách vyjela hlídka městské policie k případu zmatené a dezorientované ženy  v Kralovické ulici.  Ta se prodírala křovím, netušila, jak  se vůbec  na místo dostala  a uváděla, že se necítí být v pořádku a chce se jí spát. Strážníci 67leté ženě  přivolali zdravotnickou záchrannou službu a až do jejího příjezdu se o paní postarali.

 

Teenager se chtěl „vytáhnout“ před kamarádkami, na  důsledek svého jednání nemyslel.

Přestupková komise ÚMO Plzeň 3 se bude zabývat případem mladistvého chlapce a jeho dvou  devatenáctiletých kamarádek. Ti v úterý večer popíjeli v Mlýnské strouze alkohol  a poté se vydali do města. Chlapec se chtěl před děvčaty „předvést“ a  u zaparkovaného auta v Goethově ulici utrhl stěrač  a zahodil jej.  Celou událost viděl náhodný svědek a informoval městskou policii. Partička, která mezitím došla na  Americkou třídu  a oznamovatel ji  strážníkům označil, tvrdila, že o ničem neví.  Během přesunu  k poškozenému zaparkovanému autu se chlapec i s děvčaty  dali na útěk a nerespektovali výzev strážníků.  Strážníci jim během chvíle jejich útěk zmařili. Únik prvního z děvčat skončil u zastávky MHD v Goethově ulici  , zbytek partičky strážník dostihl na konci ulice. Teenager se nakonec  k poškození vozidla přiznal. 17letý chlapec nadýchal bezmála 1,3 promile. Alkohol mu nabídly kamarádky, které ho za účelem konzumace obstaraly.  Obě  dívky jsou podezřelé  mimo neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu pravomoci i  z porušení Zákona o ochraně zdraví  před škodlivými účinky návykových látek a  chlapec  se bude zpovídat kromě přestupku proti veřejnému pořádku taktéž  ze spáchání majetkového přestupku.  O věci bude dále informován orgán sociálně právní ochrany dětí.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz