Soutěž Technika má zlaté dno zná vítěze

Letos již 9. ročník soutěže Technika má zlaté dno se uskutečnil ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň. Své síly v technických znalostech tzn. montáž výrobku ze stavebnic Merkur a Boffin zde poměřilo 19 soutěžních týmů ze škol z celého Plzeňského kraje.

Úkolem čtyřčlenných soutěžních týmů bylo sestavit funkční hledač světla. Na splnění zadání mají účastníci časový limit 4 hodiny a k dispozici jim byli odborní poradci a pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického Plzeň.

Soutěže se zúčastnilo celkem 76 žáků, týmy jsou vždy rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Elektrotechnického cechu Plzeňského regionu, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií. Vítězové si pak z rukou zástupců Plzeňského kraje jednotlivě převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo), 1 000 korun (zvláštní cena komise) a ostatní pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.

V kategorii gymnázií zvítězil tým Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23, v kategorii středních škol zvítězil tým Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň. V kategorii středních odborných učilišť první místo získal domácí tým SOU elektrotechnického, Plzeň.


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

tisková mluvčí

www.plzensky-kraj.cz