Plzeňský festival stepu 2021 / 14.-17.10.

Dvakrát odložený 7. ročník Plzeňského festivalu stepu se bude konat v náhradním říjnovém termínu.

Po téměř dvou a půl letech se Plzeň konečně opět stane na čtyři dny místem setkání špičkových stepařů od nás i ze zahraničí. 7. ročník Plzeňského festivalu stepu, jehož konání v květnu 2020 i v květnu 2021 znemožnila pandemie, se uskuteční v náhradním termínu od 14. do 17. října 2021. Bohatý program představí stepařské umění nejen při hlavním večerním programu v Měšťanské besedě, ale také pod širým nebem v centru Plzně. Chystá se flash mob s více než stovkou účinkujících, ukázky různých druhů a stylů stepu či workshopy. Hlavní hvězdou festivalu bude Daniel Borak ze Švýcarska, několikanásobný mistr světa, tanečník a choreograf s českými kořeny.

„Kompletně připravit a zase zrušit dva termíny festivalu nás stálo hodně sil, dá se říct, že jsme si sáhli na dno. Už je to ale za námi a teď se neskutečně těšíme, že 7. ročník bude a že se nám podaří Plzeňský festival stepu udržet,“ uvedla Kamila Borovská ze Step by Step studia, které festival organizuje.

 

Změna termínu i nejistá situace způsobená pandemií se podepsaly na mezinárodní účasti, část zahraničních sólistů i studia z Polska a Německa se tentokrát nezúčastní. I tak ale program slibuje skvělé zážitky. „Jsme šťastní, že v Plzni opět přivítáme fenomenálního stepaře ze Švýcarska Daniela Boraka, který byl hostem našeho festivalu už dvakrát, v letech 2015 a 2018. Jeho choreografie představují současnou světovou špičku!“ upozornila Kamila Borovská. Hvězdou a stálicí festivalu je rovněž ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který povede stepařský workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO2015.

 

V rámci sobotní Stepařské show v Měšťanské besedě, kterou bude moderovat Roman Vojtek, i při vystoupeních pod širým nebem v centru Plzně se představí stepařská studia z Prahy, Hradce Králové a Plzně, včetně domácího Step by Step studia Kamily Borovské. Jeho členové mají na svém kontě řadu úspěchů, mimo jiné zlaté medaile pro formaci z Mistrovství Evropy 2018 a 2019. „Naši stepaři předvedou své umění nejprve ve čtvrtek v menších skupinkách na různých místech pěší zóny města Plzně. V pátek se k nim při flash mobu na Anglickém nábřeží přidají stepaři z dalších studií, předpokládáme že najednou bude stepovat více než stovka dětí i dospělých. Sobotní dopoledne bude patřit ukázkám různých druhů stepu na pódiu U Branky. Vyvrcholením festivalu bude tradičně Stepařská show v Měšťanské besedě,“ zve Kamila Borovská.

 

Vstupenky na Stepařskou show v ceně 310 – 350 Kč jsou k dostání prostřednictvím www.mestanska-beseda.cz nebo v předprodeji na náměstí Republiky 41.

Vstup na vystoupení pod širým nebem i workshop pro veřejnost je zdarma.

Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio.

Plzeňský festival stepu – program – 7. ročník

14. 10. čtvrtek

centrum města Plzně

17:00 – 18:00 Stepování v ulicích

Nechte se překvapit stepem v ulicích města!

 

  1. 10. pátek

Anglické nábřeží, vstup zdarma

17:00 – 17:30 Flash mob

Desítky stepařů přímo v centru města

 

  1. 10. sobota

U Branky, vstup zdarma

10:30 – 13:00 Ukázky stepařských skupin a studií

13:30 – 14:30 Fortel – koncert plzeňské kapely

 

13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma

Stepařský workshop pro veřejnost

Zkuste si step pod vedením Igora Bezdieniezhnykha

 

19:00 – 21:30 Měšťanská beseda, vstup 310 – 350 Kč

Stepařská show

To nejlepší, co nabízí současný step

Večerem provází Roman Vojtek

 

  1. 10. neděle

10:00 – 13:30 Měšťanská beseda

Stepařský workshop pod vedením Daniela Boraka (Švýcarsko)

Pouze pro registrované, registrace je možná prostřednictvím e-mailu: STEPBYSTEPSTUDIO@seznam.cz

 


Zdroj:

Daniela Vítová

tiskový servis

www.plzenskyfestivalstepu.cz