Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb a předání cen

Ceny vítězům 23. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly ve středu 8. 9. 2021 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Diplomy a ceny předal soutěžícím Ing. arch. Vojtěch Franta, náměstek hejtmana.

V roce 2021 se do soutěže přihlásil velký počet měst a obcí, soutěžilo 9 obcí a 9 měst, do soutěže se přihlásila všechna velká města kraje, což podtrhuje prestiž soutěže. V kategorii elektronická služba porota posuzovala 7 projektů.

Do soutěže se v tomto roce opět přihlásilo všech 14 krajů, soutěžící tak mohou načerpat zkušenosti a podněty z velkého počtu přihlášených webových stránek. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma, díky hodnocení porotců pracovníci, kteří mají na starosti webové stránky, mohou získat informaci, zda jejich web splňuje legislativní požadavky a je uživatelsky vstřícný pro občany. Na webových stránkách soutěže jsou zveřejněna hodnotící kritéria vypracovaná ve spolupráci s ministerstvem vnitra a jsou využívána jako významná metodická pomůcka pro tvůrce i uživatele webových stránek.

Do celostátního kola postupuje město Karlovy Vary, obec Velká Hleďsebe a město Mariánské Lázně v kategorii Elektronická služba.

Výsledky celostátního kola budou vyhlášeny 20. 9. 2021 na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Pořadí soutěžících

Města

  1. Karlovy Vary
  2. Cheb
  3. Sokolov

Obce

  1. Velká Hleďsebe
  2. Josefov
  3. Nové Hamry

Elektronické služby

  1. Mariánské Lázně: Online jednání zastupitelstva města za účasti veřejnosti
  2. Karlovy Vary: Elektronické objednávání klientů – dopravní agendy
  3. Velká Hleďsebe: Videoprezentace obce Velká Hleďsebe – VR360
  4. Velká Hleďsebe: Mobilní aplikace V obraze

 

Celkové výsledky

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková

tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz